Jak malować paznokcie u stóp? Pokaż kolor wiosną!

Jak malować paznokcie u stóp stopy paznokcie pedicure kolor lakier do paznokci

Wielkimi krokami nadchodzi czas butów z odsłoniętymi palcami i sandałów. Cieszycie się? My bardzo! Zanim jednak pokażemy stopy światu – emalia w dłoń! Malowanie paznokci u stóp wiele z nas uważa za jedną z najbardziej kłopotliwych czynności. Podpowiadamy, jak robić to sprawnie i bezproblemowo. Spraw, by twój pedicure wyglądał jak wykonany przez profesjonalistę i ciesz się zadbanymi stopami!

Jak malować paznokcie u stóp: pedicure od podstaw

Najważniejsze w wykonaniu idealnego wiosennego pedicure jest właściwe przygotowanie do niego płytki paznokcia. Niedopuszczalne jest pozostawianie na nich resztek poprzedniego lakieru (nowy będzie łatwo odpryskiwał i będzie wyraźnie nierówny) – zacznij więc od dokładnego usunięcia śladów poprzedniego koloru. Idealny będzie tutaj tandem wacik + patyczek kosmetyczny – ten drugi dokładnie oczyści płytkę w miejscach, gdzie nie dotarł pierwszy. Staraj się również nie „domalowywać” kolejnych warstw lakieru na tych już istniejących – lakier będzie się kruszył, a do paznokcia nie będzie dochodziło powietrze – może stać się przebarwiony i – co gorsza – łamliwy! Pamiętaj o wygładzeniu powierzchni paznokcia za pomocą pilnika – to bardzo ważne, ponieważ stopy częściej niż dłonie mają kontakt z materiałem (w końcu nie zawsze są odkryte). Dzięki takiemu zabiegowi pedicure utrzyma się znacznie dłużej – nienaruszony. Przed samym malowaniem odtłuść paznokcie za pomocą bezacetonowego zmywacza i… do dzieła.

Działaj powoli i dokładnie: kolorowe i piękne paznokcie

W wykonywaniu manicure samodzielnie twoim największym wrogiem jest pośpiech! Poświęć chwilę na dokładne oddzielenie palców (a więc i paznokci) od siebie. Jeśli nie masz gotowego, piankowego separatora, możesz wykorzystać waciki, albo grubo zwinięte kawałki ręcznika papierowego. Nie pomijaj bazy pod lakier – do malowania paznokci u stóp zazwyczaj używamy odcieni ciemniejszych niż do dłoni, a przez to płytki łatwiej się odbarwiają. Baza temu zapobiegnie. Jak malować paznokcie u stóp? Pewną ręką! Aplikuj lakier długimi pociągnięciami pędzelka, starając się, by nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyku. Z nałożeniem drugiej warstwy poczekaj kilkanaście minut, aż pierwsza wyschnie całkowicie. Na koniec dobry topcoat (na przykład taki zapewniający wykończenie podobne do hybrydowego) i – GOTOWE! Nie maluj jednak stóp tuż przed wyjściem i przez około pół godziny powstrzymaj się przed zakładaniem pełnych butów lub skarpet.

Powitaj wiosnę z kolorowymi paznokciami – niech będzie radośnie!