Jak działa suszarka z jonizacją? Wybierz najlepszy sprzęt dla twoich włosów!

Jak działa suszarka z jonizacją

Suszarka do włosów to gadżet niezbędny nawet dla tych z nas, które nie używają jej codziennie. Jest zbawienna zwłaszcza dla kobiet, których włosy odznaczają się niską porowatością (w ich przypadku naturalne wyschnięcie włosów trwa nawet kilka godzin). Zasada doboru suszarki jest dość prosta – nie warto na nie oszczędzać i ograniczać się do najprostszego modelu pozbawionego dodatkowych funkcji (zwłaszcza taką bez regulacji temperatury). Wiele mówi się dzisiaj również o suszarkach z jonizacją – przybliżamy zasadę ich działania i podpowiadamy na co zwracać uwagę kupując nowy sprzęt.

Jak działa suszarka z jonizacją: wybierz odpowiednią

Najpierw skup się na mocy urządzenia – im większa, tym lepiej – suszenie zajmuje wtedy mniej czasu, a przez to włosy krócej narażone są na działanie temperatury. Co z jonizacją? Nawet jeśli do tej pory traktowałaś tę funkcję jako zbytek, czas spróbować, by poczuć różnicę. Jonizacja to emitowanie jonów ujemnych, które neutralizują dodatnie ładunki na włosach. Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie! W praktyce suszarki z jonizacją skracają czas suszenia i minimalizują elektryzowanie się kosmyków, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowiej, są bardziej gładkie i błyszczące. Kiedy wypróbujesz urządzenie z tą funkcją, nie będziesz już miała ochoty wracać do swojego starego modelu! Dodatkową korzyścią jest to, że włosy staną się również bardziej podatne na stylizację.

Suszarka suszarce nierówna: jakich funkcji szukać?

To, że wiesz już jak działa suszarka z jonizacją nie wystarczy. Rozglądając się za najbardziej odpowiednim modelem powinnaś też zwrócić uwagę na szereg innych, podocznych funkcji. Pierwsza z nich to regulacja temperatury – wbrew pozorom zimny strumień bardzo się przydaje i może zdziałać wiele dobrego – wykorzystaj go pod koniec suszenia, a różnica w gładkości i kondycji włosów będzie bardzo zauważalna. Suszarka to sprzęt na lata – świetnie, kiedy ma również dyfuzor, koncentrator i nasadkę prostującą (albo niektóre z tych wymiennych elementów – mogą przydać ci się, kiedy zapragniesz własnoręcznie wyczarować na głowie coś nowego). Oprócz tego zwróć uwagę na głośność (przy długich włosach i przedłużony czasie używania zbyt głośna suszarka może naprawdę zdenerwować!), wagę (choć oczywiste jest, że suszarki o większej mocy są cięższe), a także sposób wykończenia i długość kabla). Większość tego typu suszarek ma uchwyt przeznaczony do zawieszania i bardzo dobrze go używać, zamiast oplątywać kabel dookoła urządzenia (unikniemy ryzyka wyłamania przewodu).

Suszarka w dłoń i marsz po piękną fryzurę :)