Jak dodać włosom blasku? Spraw by wyglądały zdrowiej

jak dodać włosom blasku włosy fryzura kosmyki uroda
Jedną z najczęstszych skarg kobiet jest to, że ich włosom brakuje blasku. Czy to też twój problem? Nie ma sensu załamywać rąk nad problemem, nawet jeśli twoje kosmyki są matowe i nie wyglądają zdrowo. Działaj – potraktuj tę sytuację jak przejściowy problem, z którym można sobie łatwo poradzić.

Jak dodać włosom blasku: uzupełnij pielęgnację

Nawet jeśli dodawanie aspiryny do szamponu brzmi jak niedorzeczny i oderwany od rzeczywistości pomysł, warto rozważyć i wypróbować ten sposób. Co ciekawe ten trik nie tylko pomaga pozbyć się łupieżu i ograniczyć wytwarzanie łoju (a te problemy często odpowiedzialne są za to, że włosy tracą blask), ale także umożliwia dokładne oczyszczenie skalpu. Kwas salicylowy zawarty w aspirynie powinien jednak być używany w ten sposób nie częściej niż 2 razy w miesiącu. Przepis? Rozkrusz tabletkę i dodaj do szamponu (ilości, którą aplikujesz na co dzień), dalej postępuj jak zwykle. Kolejnym kosmetykiem, który sprzyja błyszczeniu jest olejek. Włosy tracą blask, kiedy są niedostatecznie nawilżone. Pamiętaj, że oleje są skuteczne wtedy, kiedy działasz zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz – włącz do diety zdrowe tłuszcze, a oleju kokosowego i migdałowego używaj jak maseczek, które możesz pozostawić na włosach i skórze głowy na całą noc, a potem zmyć.

Błyszczące i gładkie: o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli zastanawiasz się, jak dodać włosom blasku, powinnaś też dokładnie przemyśleć sposób w jaki je stylizujesz. Jeśli używasz preparatów do stylizacji na bazie olejków, nigdy nie aplikuj ich bezpośrednio przy nasadzie włosa – nakładaj je dwa centymetry poniżej cebulki, by nie obciążać mieszków (nadmiernie obciążone będą w złej kondycji, a przez to stracą blask). Preparaty do stylizacji najlepiej nakładać najpierw na dłonie – wtedy lepiej kontrolujesz używaną ilość. W walce o blask twoim sprzymierzeńcem jest odpowiednia dieta, a dokładniej zdrowe tłuszcze – z jaj, awokado, kokosa czy oleju z oliwek. Pamiętaj również o białku, żelazie i witaminie B12. Unikaj szamponów, które zawierają siarczany – w ten sposób pozbawiasz włosy naturalnego nawilżenia i przez to często stają się suche i matowe. Składniki, których warto unikać to te oznaczane na etykiecie jako sodium laurel i sodium laureth sulfate. Siarczany dodawane są do szamponów i odżywek by ułatwić spienianie kosmetyków, ale niestety ich działanie jest bardzo silne i na dłuższą metę szkodliwe dla włosów i skóry głowy.Dobrym pomysłem jest płukanka ( w proporcji 1:1) z octu jabłkowego i letniej wody – sprawia, że włosy lepiej się rozczesują, domyka łuski i sprawia, że kosmyki lepiej odbijają światło. Używaj tej mieszanki po spłukaniu szamponu zamiast odżywki.