Jak dobrać odcień korektora? Lżejszy makijaż na wiosnę!

jak dobrać odcień korektora

Wiosną każda z nas chce zmienić makijaż na lżejszy – i słusznie, dajmy cerze odpocząć! Kiedy ciężki, zimowy podkład zostaje zastąpiony lżejszym lub kremem tonującym/BB, naszym najlepszym przyjacielem powinien zostać korektor. Jak dobrać odcień korektora? Powinnaś dostosować go cech twojej cery. Choć korektor zazwyczaj kojarzy nam się z kosmetykiem o konsystencji i kolorze zbliżonych do podkładu, warto rozważyć korektor funkcyjny. Ale po kolei:

Jak dobrać odcień korektora: który kolor na co?

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, rumieńcami lub rozszerzonymi naczynkami wypróbuj korektor zielony, który zniweluje całkowicie zaczerwienienie (czerwony i zielony to kolory przeciwstawne). Jeśli twoja cera jest zmęczona i nabiera żółtawego, niezdrowego odcienia doskonałym ratunkiem będą odcienie lila i fioletu aż po róż – zmęczenie zniknie! Zmagasz się z cieniami pod oczami? Powinnaś dodać skórze w tych miejscach promiennego, ciepłego odcienia. Kolor, który sprawdzi się najlepiej to odcienie utrzymane w tonacji łososiowej – z nim skutecznie pokonasz zasinienia. Skoro mówimy o zasinieniach – wszystkie zmiany w odcieniach fioletu, a więc drobne siniaki, widoczne żyłki i naczynia zniweluj żółtym. Zastanawiasz się, po co w paletach korektorów umieszcza się kolor biały? To proste – jako remedium na poszarzałą, pozbawioną blasku cerę. Za pomocą tego koloru rozświetlisz twarz w miejscach, w których to najbardziej potrzebne – pod oczami, nad górną wargą, pod łukiem brwiowym, by unieść optycznie łuki. A co z pomarańczowym? Stosowany jest bardzo rzadko i szkoda, że nie jest doceniany przez kobiety – to doskonały sojusznik w walce z wyjątkowo szarymi cieniami pod oczami i wszelkimi zmianami pigmentacyjnymi na powierzchni skóry – wypróbujcie!

Korektor korektorowi nierówny: konsystencja

Do wyboru mamy także wiele konsystencji – od płynnego z pędzelkiem, oleistego w paletce, który można nakładać palcem, przez sztyfty aż do sypkich, mineralnych pudrów. Który jest najlepszy? Ten z którym polubi się twoja cera! Do takiej, której problemem jest trądzik zaskórnikowy polecane są lekkie formuły, które zamaskują wszystkie niedoskonałości bez działania komedogennego. Jeśli twoja cera jest w dobrym stanie i nie jest tłusta – koniecznie wypróbuj korektor mineralny.

Wybór należy do ciebie! Powitaj wiosnę lekko :)