Jak dbać o urodę? Zadziałaj na wnętrze!

jak dbać o urodę piękno uroda metamorfoza coaching

Kupujemy masę nowych kosmetyków, śledzimy drogeryjne nowości i coraz częściej zdarza nam się bez wyrzutów sumienia odwiedzać gabinety kosmetyczne nawet kilka razy w miesiącu – a i tak ciągle towarzyszy nam wrażenie, że czegoś nam brakuje. O ile złe samopoczucie kończy się wraz z jesienną chandrą i  jest przejściowe, a drobne zakupy pomagają na klasyczny spadek nastroju – nie ma powodu do obaw! Ale jeśli od dłuższego czasu nie możesz pozbyć się wrażenia, że nie czujesz się piękna i spełniona, a patrzenie w lustro traktujesz jako konieczność – nie przyjemność – czas zadziałać na wnętrze – tak, byś czuła się piękna i spełniona.

Jak dbać o urodę? Przede wszystkim właściwie!

Wcale nie twierdzimy, że podkreślanie urody za pomocą starannego makijażu, kupno nowych perfum czy wizyta u fryzjera jest zbędna i nie namawiamy Cię do porzucania drobnych przyjemności :) Powinnaś jednak pamiętać o tym, że piękno, to nie tylko to, jak na co dzień podkreślamy urodę, ale – przede wszystkim to, jak same siebie widzimy i – jak widzą nas inni. Warto więc popracować nad wnętrzem, a więc poczuciem własnej wartości – czyli przede wszystkim tym, kim jesteś sama dla siebie. Można to robić na wiele sposobów, nie wszystkie jednak są tak samo efektywne i niektóre łatwiej odłożyć na dalszy plan – tak jak książki, czy materiały internetowe na temat rozwoju osobistego. A może pójść o krok dalej i zmienić sposób myślenia na dobre?

Coraz więcej z nas zwraca się dziś w stronę coachingu, który – na szczęście – ma niewiele wspólnego z popularnymi eksperymentami typu „Metamorfozy”. Nie ma tutaj mowy o konsultacjach dietetycznych, o drastycznych ingerencjach w wygląd czy morderczych treningach – chodzi przede wszystkim o t, by „poukładać” swoje wnętrze i znaleźć w sobie motywację do działania, poczucie spełnienia i satysfakcji i najważniejsze – poczucie własnej wartości, na którym tak naprawdę opiera się nasze piękno – czyli to, jak sama siebie widzisz i jak patrzy na Ciebie otoczenie.

Co z tą urodą, czyli zadbaj o to, jak sama siebie widzisz

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać nieprawdopodobne, największy wpływ na to, w jaki sposób postrzegają nas osoby znajdujące się w bliskim otoczeniu wpływa to, jak same o sobie myślimy. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że do odbudowania poczucia własnej wartości i zmiany sposobu myślenia wystarczy zwykła rozmowa z przyjaciółką, bardzo często okazuje się, że profesjonalny coach – czyli ktoś, kto spojrzy na Ciebie z dystansu, nauczy Cię pracować nad sobą i zwróci uwagę na te aspekty Twojego życia, które do tej pory Ci przeszkadzały. Dlaczego taka „interwencja” jest przydatna? Przede wszystkim dlatego, że dzięki pomocy osoby niezaangażowanej bezpośrednio w Twoje życie łatwiej zauważyć i naprawić cały szereg – często drobnych – rzeczy, które działają na niekorzyść Twojego poczucia własnej wartości. A kiedy poczujesz się dobrze we własnej skórze, będziesz mogła po prostu cieszyć się swoim prawdziwym pięknem i wykorzystywać energię do działania.

Dlaczego coaching? Odpowiedź jest bardzo prosta i przekonująca nawet te z nas, które kojarzą rozwój osobisty z wizytami u terapeuty i rozważaniem przeszłych problemów – dlatego, że pracując nad swoim wnętrzem i poczuciem spełnienia koncentrujesz się na tym, co dobre i wartościowe w swoim życiu, nie na maskowaniu problemów i zmianach przeprowadzanych na siłę. Do tego, by nad sobą pracować, wcale nie trzeba wychodzić z domu – tego typu sesje, również te dedykowane kobietom, poczuciu wartości i urody – są dostępne online. To chyba największe ułatwienie :)

Niezależnie od tego, jaką metodę dbania o wnętrze wybierasz, pamiętaj, że to, jak się czujesz manifestuje się właśnie w urodzie :) Nieważne, czym poprawiamy sobie humor – ważne, by nasze poczucie wartości było trwałe i rzutowały na to, jak siebie postrzegamy – wtedy będziemy naprawdę piękniejsze, również dla otoczenia!