Jak dbać o siwe włosy?

jak dbać o siwe włosy pielęgnacja siwych włosów kosmetyki do siwych włosów

Kiedy na głowie niespodziewanie zauważasz siwe pasma, pierwszą myślą jest zapewne: starzeję się! Niektóre kobiety wyrywają sobie pojedyncze srebrne kosmyki, inne zaprzyjaźniają się z farbą do włosów. Cóż zrobić, taka nasza natura (na szczęście sprawiedliwa, bo dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn ;-). Jeśli proces siwienia dopiero cię dopada – spokojnie, masz jeszcze sporo czasu zanim to się dokona. A kiedy już jesteś szczęśliwą posiadaczką srebrnych kosmyków, musisz pamiętać, że w tym okresie przede wszystkim niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja!  Jak właściwie zadbać o siwe włosy?

Grunt to fryzura!

Z koloryzacją poczekaj do momentu, kiedy nasada włosów będzie w ok. 60% pokryta siwymi włosami. Dzięki temu szarość będzie wyglądać symetrycznie i naturalnie w razie odrostów. Zamiast farbować całość włosów, możesz wykonać jasne albo ciemne pasemka (sama lub u fryzjera), by nadać kosmykom wymiaru i zmieszać odcienie.

Kiedy końcówki ciągle jeszcze zawierają swój naturalny pigment, obcięcie włosów do długości obojczyków zmniejszy kontrast między pasmami. Także ich wycieniowanie dodatkowo pomoże ukryć wielobarwne tony. Kiedy decydujesz się pozostawić siwe włosy bez koloryzacji, pamiętaj o odpowiedniej fryzurze! Nowoczesne strzyżenie sprawi, że będziesz wyglądać modnie i szykownie. Jeśli twoje włosy są długości do ramion, i w tym przypadku dobrym pomysłem będzie ich wycieniowanie, nada im to lekkości i optycznie odmłodzi twoją twarz.

Siwe włosy – pielęgnacja

Kiedy włosy siwieją, łuski, które je ochraniają stają się cieńsze, przez co kosmyki są suche i mogą się łamać. Co możesz zrobić, by temu zapobiec? Przede wszystkim do codziennego mycia włosów używaj nawilżającego szamponu, by wygładzić siwe włosy i nadać im blasku. Raz w tygodniu umyj kosmyki specjalnym kosmetykiem do tego typu włosów, by usunąć pożółcenia powstałe przez słońce, zanieczyszczenia, twardą wodę i dym papierosowy. Pamiętaj, by specyfiku używać nie częściej niż raz w tygodniu – wiele takich produktów zawiera niebieski barwnik, który przy nadmiernym stosowaniu może powodować pojawienie się fioletowych refleksów.

Codzienne mycie i stylizacja kosmyków może je wysuszyć – siwe włosy potrzebują wyjątkowej pielęgnacji! Pomiędzy kolejnymi myciami używaj produktów, które usuwają nadmiar łoju, dzięki czemu będziesz mogła rzadziej używać szamponu. Stylizując włosy użyj suszarki i okrągłej szczotki, by nadać im ładnego wyglądu i objętości. Upewnij się też, że kosmetyki do stylizacji nie zawierają żadnych barwników – te obecne w piankach czy żelach mogą zmatowić kosmyki.

Siwe włosy nie muszą być twoją zmorą! Jeśli decydujesz się na ich farbowanie, pamiętaj o naszych poradach! Podobnie, jeżeli dobrze czujesz się z efektami upływającego czasu, zwróć uwagę na to, jakie fryzury będą wyglądać korzystnie, by w pełni czuć się elegancko i atrakcyjnie :-).