Jak dbać o delikatne paznokcie? Piękne dłonie w 3 krokach

Jak dbać o delikatne paznokcie

Zadbane dłonie i mocne paznokcie to prawdziwa wizytówka. Zastanów się, jak często w prywatnych i biznesowych sytuacjach pokazujesz dłonie. Odpowiedź jest prosta – praktycznie przez cały czas. Jeśli jesteś posiadaczką delikatnych paznokci, które łamią się, rozdwajają, a wokół nich często skóra jest zaczerwieniona, to znak, że powinnaś przyjrzeć się swoim codziennym nawykom. Dzięki temu wyeliminujesz te z nich, które szkodzą i będziesz mogła w pełni cieszyć się pięknymi i zadbanymi dłońmi.

Krok 1: Piękne dłonie – zadbaj o otoczenie paznokcia

Jeśli twoim problemem są zaczerwienione i spuchnięte skórki wniosek jest prosty – zostaw je w spokoju! Naskórek jest barierą zapobiegającą rozwojowi bakterii i grzybów, które w przypadku delikatnych paznokci mogą siać ogromne spustoszenie. Najbardziej niewskazane jest inwazyjne wycinanie skórek (nieważne, czy próbujesz robić to w domu, czy robi to kosmetyczka). Jeśli bardzo zarastają powierzchnię płytki – wymocz dłonie w ciepłej wodzie z oliwą, a następnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Delikatnie

Krok 2: Jak dbać o delikatne paznokcie? Odstaw detergenty!

Regularne mycie rąk to nieodzowny element higieny, powinnaś jednak zwrócić uwagę na to, jakiego mydła używasz. Stawiaj na te hipoalergiczne, z zawartością bezpiecznych i delikatnych składników, dodatkowo nawilżające. Osoby, które wykonują zawody wymuszające wielokrotne mycie dłoni podczas dnia, powinny zawsze mieć przy sobie krem do rąk o bogatym składzie i konsystencji. Taki kosmetyk pielęgnuje nie tylko skórę i paznokcie, pamiętaj więc, by nie omijać ich, kiedy aplikujesz krem. Jeśli jesteś w trakcie kuracji dermatologicznej (mowa szczególnie o walce z łojotokiem), przyjrzyj się czy to nie specjalistyczne kosmetyki osłabiają twoje paznokcie. To co rozwiązuje problemy skórne, niekoniecznie musi być przyjazne dla dłoni – spójrz na składy i sprawdź, czy te kosmetyki nie zawierają wysuszaczy.

Krok 3: Marzą ci się piękne paznokcie? Nie męcz ich!

Jeżeli twoje paznokcie mają naturalną skłonność do osłabienia, łamania i rozdwajania nie dokładaj im kłopotów! Lepiej będzie, jeśli wypracujesz swoją strategię dbania o nie, niż jeśli będziesz zdawać się na gabinety kosmetyczne. Brzmi nielogicznie? Lekarze dermatolodzy podkreślają, że w przypadku delikatnych paznokci powinnaś jak najbardziej unikać kontaktu z chemikaliami i silnymi chemicznymi substancjami. Nawet jeśli używane przez profesjonalistę kosmetyki są bezpieczne – pomyśl o narzędziach, które czymś przecież są dezynfekowane. Nie potrafisz odmówić sobie wizyty u manikiurzystki? Zabierz ze sobą własne akcesoria :)