Jak dbać o ciało na wiosnę? Praktyczne porady

jak_dbac_o_cialo_na_wiosne

Nie da się ukryć, że wiosna jest coraz bliżej nas – ta pora roku to nie tylko coraz cieplejsze powietrze i coraz dłuższe, przyjemne dni. To także wyzwanie dla Twojej skóry. I właśnie dlatego warto zadbać o nią wcześniej, by zimowe przesuszenia nie dały o sobie znać bardziej wtedy, kiedy zależy Ci na beztrosce! Ale właściwie jak dbać o ciało na wiosnę? Podpowiadamy, czym wiosenna pielęgnacja powinna różnić się od tej w pozostałych porach roku.

Jak dbać o ciało na wiosnę? Zacznij od… prysznica!

Przyjrzyj się dokładnie produktowi, którego aktualnie używasz do codziennego mycia ciała w wannie bądź pod prysznicem. Teraz – po zimie – kiedy Twoja skóra przeszła prawdziwy przesuszeniowy maraton, warto sięgnąć po coś bardziej odżywczego – na przykład na bazie olejków. Najlepszy będzie produkt bez zawartości mydła i pieniąsych substancji SLS, a dodatkowo – najlepiej – silnie nawilżający. Postaw na kremowy żel o wiosennym zapachu – jaśmin, peonia, magnolia lub bawełna będą na wiosnę najlepsze – nie przytłaczają tak, jak zimowe korzenne aromaty, dodają energii i lekkości – a o to właśnie nam chodzi :)Zastąp dotychczasowy peeling do ciała takim na bazie oleju. Zapobiegnie wysuszeniu, dodatkowo odżywi skórę i zabezpieczy ją przed zmienną wiosenną pogodą.

Codziennie nawilżaj i obserwuj skórę

Pogoda za oknem zmienia się jak w kalejdoskopie? Podobnie reaguje na zmianę pory roku twoja skóra, dlatego też ważne jest by ją obserwować. Cera normalna może o tej porze stać się skłonna do przesuszeń, a niewymagająca skóra, której wystarczyło codzienne nawilżanie zwykłym balsamem, może potrzebować bardziej treściwego nawilżenia masłem do ciała, albo nawet regularnego natłuszczania olejkiem. Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej – filtry niezbędne są również wiosną! Warto również wprowadzić kosmetyczną rutynę, tak aby skórze niczego nie brakowało. Nawet jeśli złuszczanie we wtorek i maseczka w piątek brzmią zabawnie, odrobina reżimu sprawi, że o pielęgnacji już nie zapomnisz :)

Wiosenna pielęgnacja dłoni

Wiosna to także to trudny okres dla twoich dłoni – często zbyt wcześnie, spragnione ciepła, rezygnujemy z rękawiczek. Wybierz silnie nawilżający krem do rąk, noś go ze sobą w torebce i używaj przed każdym wyjściem na zewnątrz oraz po myciu rąk. Dłonie będą odżywione i piękne, a skóra przestanie pękać. W chłodniejsze poranki koniecznie zabieraj ze sobą rękawiczki – jeszcze przyjdzie czas na ich brak :)  Przesuszeniu ulegają także skórki – pamiętaj o aplikacji olejku! Pamiętaj – na pytanie o to jak dbać o ciało na wiosnę jest jedna odpowiedź – kompleksowo! :)