Jak aplikować kosmetyki do twarzy?

jak aplikować kosmetyki do twarzy

Zastanawiasz się czasami, czy efekty opisywane na opakowaniach kosmetyków to tylko obietnice? A może nie nakładasz ich odpowiednio i dlatego nie działają w pełni? Jak prawidłowo aplikować kosmetyki do twarzy, by cieszyć się doskonałymi rezultatami?

Kiedy najlepiej nakładać kosmetyki do twarzy?

Takie produkty najlepiej wchłaniane są pomiędzy 22 a 23, dlatego bardzo ważne jest, by właśnie przed tym czasem nakładać kosmetyki na noc (zwłaszcza te odbudowujące, nawilżające i przeciwstarzeniowe). Powiązane jest to z faktem, że odnowa komórkowa przyspiesza w czasie snu i wtedy właśnie najlepiej działają kosmetyki. Poranne nakładanie kosmetyków warto oddzielić przerwą od makijażu – krem wchłonie się, podkład nie będzie się ważył, a po ok. 15 minutach od nałożenia większość składników kremu zacznie działać.

Jak aplikować kosmetyki do twarzy: kremy

Jeśli chodzi o krem stosowany na całą twarz, zasada, która rządzi aplikacją tego kosmetyku jest jedną z najprostszych – jeśli skóra klei się i jest obciążona, nałożyłaś za dużo kremu. Ilość odpowiadająca objętości orzeszka ziemnego powinna być wystarczająca. Krem pod oczy to nawet mniejsza ilość – najważniejsze by nakładać tyle kosmetyku ile skóra jest w stanie wchłonąć i tu wystarczy objętościowy odpowiednik ziarenka grochu. Pamiętaj, że skóra pod oczami jest delikatna i delikatnie wklep kosmetyk w obszar pomiędzy dolną powieką a kością policzkową i – na górze – aż do łuku brwiowego.

Serum i kosmetyki przeciwsłoneczne

Jak aplikować kosmetyki do twarzy? Różnią się one między sobą sposobem nakładania i tak też jest w przypadku serum. Ponieważ zazwyczaj produkty tego typu wydają się lekkie, łatwo przesadzić jest z ilością myśląc, że większa ilość to lepsze odżywienie. Jeśli nałożysz za dużo kosmetyku, skóra jednak nie wchłonie go prawidłowo, a pozostanie on na powierzchni. Kilka kropli pełnego odżywczych składników serum, rozprowadzone po całej twarzy w zupełności wystarczy! Kiedy nakładasz ochronny kosmetyk przeciwsłoneczny zasada odwraca się w stosunku do tej stosowanej w przypadku serum – potrzebujesz odpowiednika ok. łyżeczki kosmetyku dla twojej twarzy, a nakładaj go na pół godziny przed wystawianiem skóry na wpływ słońca.