Jadalne składniki kosmetyków

canstockphoto25325184

Która z kobiet nie spotkała się z kosmetykami, zwierającymi w sobie jadalne składniki? Takie kosmetyki nie tylko poprawiają urodę, ale przede wszystkim wpływają na nasz nastrój, pachnąc tak cudownie, że aż ma się ochotę je zjeść. Kosmetyki z naturalnymi i jadalnymi elementami są idealne, kiedy za oknem jest brzydka i przygnębiająca pogoda – z dodatkiem czekolady, migdałów, cytrusów, czy też wanilii dzień może stać się dużo piękniejszy.

Czekolada nie tylko dla podniebienia

Dla przykładu ziarna kakaowca to niezwykle bogaty zasób bezcennych dla naszej urody substancji. Z ziaren wytwarza się nie tylko czekoladę, ale także masło kakaowe, które jest częścią coraz większej ilości kosmetyków. Dzięki nim dostarczamy naszemu organizmowi flawonoidów – działają one niczym eliksir młodości na naszej skórze, a dodatkowo neutralizują działanie wolnych rodników. Ponadto kosmetyki z masłem kakaowym zawierają dużo żelaza, cynku, magnezu oraz wapnia – to właśnie te minerały wpływają regenerująco oraz nawilżająco, przyśpieszają także krążenie krwi oraz limfy, przez co kolor naszej skóry zdecydowanie się poprawia. Kosmetyki z masłem kakaowym działają ujędrniająco oraz wyszczuplająco – do tego oczyszczają skórę z toksyn. Co najważniejsze w czekoladzie zawarta jest fenyloetyloamina, która zwiększa poziom endorfin – zwanych hormonami szczęścia.

Waniliowa rozkosz

Innym jadalnym składnikiem kosmetyków jest wanilia. Największym walorem wanilii jest bez wątpienia jej niesamowity zapach – niezwykle słodki i balsamiczny. Wanilia właśnie ze względu na jej niesamowity zapach najczęściej stosowana jest do produkcji perfum oraz kosmetyków – relaksacyjnych, które poprawiają samopoczucie (te jednak – niestety – nie są jadalne). Kosmetyki z dodatkiem wanilii bardzo często stosuje się między innymi w masażach – działają wówczas kojąco. Skóra staje się po nich dużo bardziej miękka oraz gładka, a także odzyskuje ona zdrowy i naturalny kolor.

W zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, tak powinniśmy dobierać nasze kosmetyki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych kosmetyków z dodatkiem np. czekolady czy owoców.  Składniki takie nie dość, że zachwycająco pachną, to działają na wszystkie inne nasze zmysły i posiadają wiele niezwykłych właściwości.