Idealna fryzura rano. Zapanuj nad czupryną!

suszenie włosów jak prawidłowo suszyć włosy

Niesforne włosy rano potrafią skutecznie popsuć humor. Jaka jest nasza recepta na klasyczny „bad hair day”? Spokój! Jest kilka sposobów, dzięki którym opanowanie niezdyscyplinowanej fryzury jest prostsze niż wydawało Ci się do tej pory. Przestań się denerwować i działaj sprytnie, by odstające kosmyki nie psuły Ci humoru :)

Na kłopoty suchy szampon!

Kiedy Twoje włosy są oklapnięte i nie do końca świeże, z pomocą przychodzi prawdziwy kosmetyczny superbohater – suchy szampon. Choć nie zastępuje on w pełni tradycyjnego mycia, jest doskonałym ratunkiem w nagłych sytuacjach. Do tego dostępny jest w niezliczonej ilości wariantów zapachowych – samo wybieranie kosmetyku to przyjemność! Nawet jeśli masz ciemne włosy, nie obawiaj się efektu „upudrowanej” fryzury – na rynku są szampony w sprayu dla brunetek! Powinnaś jednak uważać, by nie używać ich zbyt często, zwłaszcza, jeśli twój skalp jest skłonny do przesuszeń i łupieżu.

Fryzura, czy… odstający problem?

Jeśli po pierwszym spojrzeniu w lustro jesteś przerażona, bo powitała Cię fryzura złożona z samych odstających kosmyków, nie załamuj rąk, z nimi też można poradzić sobie szybko i skutecznie! Czym z nimi walczyć? Po pierwsze lakierem do włosów i… szczoteczką do zębów! Nieużywaną szczoteczkę do włosów spryskaj lakierem, a następnie przeczesz niesforne kosmyki. Powinny nabrać dyscypliny i „dogadać się” z resztą fryzury. Możesz ratować się również pianką do włosów albo sprayem do stylizacji, ale tutaj niewskazany jest pośpiech – nakładaj kosmetyki dokładnie i pozwól im wniknąć we włosy, zanim sięgniesz po suszarkę. Z wyjątkowo niepokornych włosów możesz uczynić swój atut – wgnieć w nie trochę pianki i „pognieć” je palcami, wysusz je suszarką i nie przeczesuj – plażowe fale gotowe.

Bądź elastyczna!

Jeśli twoje włosy mają długość pozwalającą na upięcie w kryzysowych sytuacjach zaprzyjaźnij się z gumkami i wsuwkami. Odświeżone suchym szamponem włosy będą doskonale wyglądać upięte w kucyk (spray doda im objętości u nasady, a ty nie będziesz się martwić o ich stan przez cały dzień). Odstającą grzywkę upniesz do góry za pomocą wsuwek, które popryskane uprzednio lakierem do włosów, przez cały dzień się nie wysuną, a twój poranny koszmar przejdzie do historii.