Idealna baza pod makijaż by Jenny

baza pod makijaż jak uzywać bazy pod makijaż aplikacja bazy pod makijaż

Mishmoshmakeup by Jenny

W tym poście dotyczącym podstaw makijażu pokażę wam jak nakładam podkład, by uzyskać perfekcyjną bazę pod resztę make-upu. Chciałabym zaznaczyć, że ten sposób może nie być idealny dla wszystkich, ale dla mojego typu cery (normalna do mieszanej, z suchymi miejscami) sprawdza się bardzo dobrze.

Użyte akcesoria:

Beauty Blender – gąbka do aplikacji makijażu: używając gąbeczki upewniam się, że podczas nakładania podkładu jest ona wilgotna

Pędzel do nakładania podkładu: używam go jedynie do rozcierania podkładu na linii żuchwy i szyi. Jeśli stosuję ją na twarzy, bardzo podkreśla moje przesuszone miejsca, a tego chcę uniknąć.

Zanim zaczniesz nakładać podkład, oczyść swoją twarz. Użyj do tego kosmetyku, który najbardziej ci pasuje. Po oczyszczeniu albo przemyj twarz zimną wodą, albo zastosuj tonik, by wyrównać poziom pH w skórze i delikatnie domknąć pory. Następnie nałóż lekki krem nawilżający i krem pod oczy. Odczekaj ok. 2 minuty i przy pomocy chusteczki zetrzyj nadmiar kosmetyku, który nie wchłonął się w skórę.

Ok, zacznijmy tworzyć perfekcyjną bazę!

1

1. Nałóż bazę pod podkład. Jest to doskonały kosmetyk na wypełnianie porów i zmarszczek oraz stworzenie gładkiej powierzchni przed aplikacją podkładu. Baza przedłuży także trwałość makijażu. Niewielką ilość nałóż najpierw na strefę T i rozetrzyj na resztę twarzy. Pozostaw kosmetyk na 1-2 minuty zanim użyjesz podkładu.

2. Nałóż podkład w formie kropek na poszczególne sekcje skóry, jak na zdjęciu. Ja zazwyczaj tworzę 6-8 kropek na wybranej partii. Robię to sekcja po sekcji, ponieważ podkład szybko się osadza, a chcę się upewnić, że zdążę go równo rozprowadzić.

22

3. Szybko rozetrzyj podkład wilgotnym beauty blenderem, energicznymi ruchami odrywając gąbeczkę. Odrywanie, czyli punktowe nakładanie, rozprowadza kosmetyk bez zmiany koloru skóry. Mniejsza końcówka gąbeczki dedykowana jest miejscom trudniej dostępnym, jak okolice nosa czy oczu.

4. Użyj pędzla do aplikacji podkładu by rozetrzeć fluid na linii żuchwy i szyi, żeby uniknąć efektu maski. Możesz też zrobić to za pomocą gąbeczki, jednak ja pewniej czuję się stosując do tego pędzel.

33

5. Użyj korektora. Aplikując korektor pod oczy, staram się stworzyć odwrócony trójkąt, by rozjaśnić całą okolicę. Użyj mniejszej końcówki gąbeczki i najpierw nałóż korektor na skórę, a następnie delikatnie wypunktuj miejsce wokół oczu i rozetrzyj.

6. Użyj rozjaśniacza i stwórz drobne kropki wzdłuż kości policzkowych, środka czoła, kierując się w dół nosa aż po środek brody. Rozetrzyj kosmetyk tym samym szybkim, punktowym ruchem.

Na koniec zaaplikuj swój ulubiony puder (jeśli uważasz, że go nie potrzebujesz, przynajmniej użyj korektora z pudrem). Do aplikacji tego kosmetyku używam gąbeczki, to takie uniwersalne narzędzie. Przyciśnij gąbkę do pudru, a następnie delikatnie nakładaj na twarz. Dociskając puder zamiast rozcierać go po buzi sprawiasz, że świeżo nałożony podkład zostanie na miejscu i nie zmiesza się z pudrem. Kiedy już skończysz aplikację, możesz śmiało zająć się resztą swojego makijażu.

Poniżej widzisz zdjęcia przed i po. Na pierwszym zdjęciu widać jedynie nawilżoną skórę – przed nałożeniem bazy. Druga fotografia przedstawia wszystkie powyższe kroki, z dodatkowo podkreślonymi brwiami, nie mogłam się powstrzymać, by ich nie poprawić!

b:a

Tak jak wspominałam, to moje osobiste porady dotyczące nakładania bazy. Jakich produktów i akcesoriów wy używacie?

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com