Henna na brwi! Jak ją aplikować?

henna na brwi farbowanie brwi

Jest wiele powodów, dla których henna jest uważana za idealny środek do farbowania i przyciemniania brwi. Przede wszystkim jest bezpieczną alternatywą dla chemicznych farb na bazie substancji utleniających. Można też dowolnie mieszać odcienie jaśniejsze i ciemniejsze by uzyskać idealnie dopasowany kolor. Co prawda z jej stosowaniem wiąże się też kilka niedogodności – przede wszystkim to, że trzeba nabrać wprawy w jej aplikacji, by nie brudziła skóry i to, że kolor zmywa się relatywnie szybko. Przy odrobinie praktyki i po dobraniu odpowiedniego preparatu korzyści jednak przeważają :)

Henna tak, tylko w jakim kolorze i formie?

By efekt nie był zbyt teatralny nie upieraj się przy czerni, która jest odpowiednia tylko do bardzo ciemnej oprawy oczu. Jeśli twoje naturalne włoski są jasne poeksperymentuj z brązem i grafitem. Tradycyjna henna w proszku może ci na początku przysporzyć problemów w aplikacji, wypróbuj kosmetyk o konsystencji żelu lub kremu – może się okazać, że będzie ci dużo łatwiej. By nie pobrudzić okolicy oczu i powiek postaraj się zmieszać preparat tak, by miał gęstą konsystencję (unikniesz dostania się substancji do oka). Jeśli obawiasz się trudnych do zmycia śladów na skórze, nałóż na obszar wokół brwi odrobinę wazeliny kosmetycznej lub oliwki.

Co jeszcze zrobić, by efekt był piękny?

By henna trzymała się na włoskach zdecydowanie dłużej, przed aplikacją pasty/żelu powinnaś najpierw dokładnie odtłuścić brwi za pomocą wacika nasączonego w toniku. Dokładne pokrycie włosków osiągniesz nakładając ją na przeczesane włoski delikatnymi, kolistymi ruchami – w ten sposób pokryjesz brwi również u nasady. Najlepiej zaczynać nakładanie kosmetyku od wewnętrznego kącika do zewnętrznego, wtedy włoski w zewnętrznym kąciku będą jaśniejsze, a przez to efekt będzie bardziej naturalny. Pamiętaj o tym, by henna na obu brwiach była pozostawiona na tę samą ilość czasu – zmywaj ją najpierw z łuku, który był pokrywany jako pierwszy. Unikniesz tym samym różnicy nasycenia koloru pomiędzy jedną a drugą brwią. Do dzieła! :)

henna

1. Delia procolor – henna do brwi w żelu

2. RefectoCil – henna do brwi w tubce

3. Venita Henna Color – henna w kremie