Gąbeczka do makijażu – urodowe zastosowania

gąbeczka do makijażu podkład korektor makijaż makeup uroda

Gąbeczka do makijażu to niezwykle popularny w ostatnich latach produkt, pomocny przy wykonywaniu makijażu. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele rodzajów takich gąbek – różniących się głównie kształtem i rozmiarem. Wykorzystywane są one głównie do aplikacji podkładu i korektora, dzięki czemu kosmetyki te idealnie rozprowadzają się po twarzy i nasz make-up wygląda profesjonalnie i perfekcyjnie. Czy wiecie, że gąbeczki te mają też inne urodowe zastosowania? Dziś skupimy się właśnie na nich i podpowiemy, do czego możecie ich używać.

Gąbka gąbce nierówna

Na początek trochę teorii. Jeśli już zdecydujesz się na używanie gąbki do aplikowania podkładu czy korektora, warto wiedzieć, jakie opcje są dostępne. Oryginalna forma to gąbeczka w kształcie różowej łezki, to produkt najdroższy na drogeryjnych półkach. Jest jednak tak skuteczny, że doczekał się kosmetycznych naśladowców! W sklepach znajdziemy więc gąbeczki trójkątne i owalne, które – podobnie jak ta wyżej wspomniana – najlepiej działają po zmoczeniu w wodzie. Po odciśnięciu nadmiaru wilgoci będziemy mieć pewność, że produkt nie wchłonie nadmiaru fluidu czy korektora, co czyniłoby go bardzo niewydajnym :). Czy jednak gąbeczki te możemy wykorzystać tylko do aplikacji tych kosmetyków?

Gąbeczka do makijażu – wielofunkcyjność w jednym produkcie

Jak już wspomnieliśmy, gąbeczka do makijażu nie tylko świetnie sprawdza się przy nakładaniu podkładu! Możesz użyć jej też do… farbowania włosów! Profesjonalni styliści fryzur chętnie sięgają po gąbeczki w kształcie jajka, by wyrównać koloryt odrostów między kolejnymi sesjami koloryzacji. Pędzel może zostawić smugi, a miękka gąbka idealnie wmiesza kolor w kosmyki. Taki produkt sprawdzi się także jako doskonałe narzędzie do konturowania szyi, ciała, nakładania opalizującego balsamu czy nawet malowania skóry! Jeżeli natomiast marzysz o paznokciach w stylu ombre, owalna gąbeczka do makijażu okaże się niezwykle pomocna przy wykonaniu takiego manicure w domu. Wybierz ulubione kolory lakieru do paznokci i pędzelkiem nałóż po kolei cienkie warstwy na gąbkę, jeden odcień pod drugim. Następnie szybkim ruchem wklepuj emalie na paznokcie i ciesz się efektownym gradientem :). Czy to już wszystkie zastosowania? Nie! Jeśli na ubraniach pojawiają się plamy po dezodorancie, możesz spokojnie sięgnąć po gąbeczkę – zwilż ją i skutecznie usuń niechciane zanieczyszczenia.