Figa z… urodą? O owocach w kosmetyce

Attractive woman with a figs on the bed

Figa od dawna znana jest w Europie jako składnik kulinarny. Występuje w kilku odmianach, ale wszystkie jej gatunki łączy wysoka zawartość cukrów (glukozy i fruktozy), pektyny, celulozy oraz witaminy C, witamin z grupy B i karotenu. Owoce różnią się między sobą kształtem i kolorem, jednak wszystkie maj.ą wyjątkowo przyjemny, słodki aromat. Szczególnie bogate są w sole mineralne – wykazują się imponującą zawartością potasu, wapnia, magnezu i fosforu. Ciekawostką jest, że te rośliny uprawiane są w rejonach śródziemnomorskich, jak i Gruzji oraz Armenii, a także w słonecznej Kalifornii. Ze względu na swój unikalny skład są również cenione jako składnik kosmetyków. A jakie korzyści niosą ze sobą figowe specyfiki?

Figa dla młodej skóry

Flagową cechą tego owocu w kontekście urodowym są silne właściwości antyoksydacyjne, a więc przeciwstarzeniowe i regenerujące. Dzieje się tak dlatego, że figi cechuje szczególnie wysoka zawartość polifenoli, która, jak udowodnił szereg badań naukowych działa także przeciwnowotworowo. Ze względu na kwasy Omega-3, które zawierają, owoce te świetnie podtrzymują naturalne nawilżenie skóry, a kwas askorbinowy demonstruje właściwości rozjaśniające i wyrównujące koloryt.

Figowe cuda na włosy

Figi są zbawienne nie tylko dla skóry. Ich właściwości chętnie wykorzystywane są również w produktach do włosów. Co może dla ciebie zrobić ten owoc? Przede wszystkim wspomagają produkcję kolagenu, który wzmacnia włosy (wytwarzanie kolagenu stymulowane jest przez wapń, którego figa ma tak dużo). Oprócz tego, zawierają wiele składników, które są przyjazne włosom – witaminy C i E pobudzające wzrost kosmyków, oraz silnie wzmacniający magnez. Szczególnie cenionym w pielęgnacji włosów figowym produktem jest olejek – pomaga nawilżyć przesuszoną fryzurę sprawiając, że pasma odzyskują blask, przestają się plątać i nabierają zdrowego blasku.

Sięgnij po figę!

Dodatkowe korzystne efekty gwarantowane przez te cudowne owoce możesz osiągnąć przez spożywanie ich. Wysoka zawartość błonnika powoduje regulowanie przemiany materii, a to z kolei pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. W sezonie możesz sięgnąć po świeże owoce, a przez cały rok dostępne są na sklepowych pólkach w formie suszonej. Na zdrowie!figazmakiem

1. Elfa Pharm Green Pharmacy – masło do ciała olej arganowy i figi

2. Alterra Korperpeeling – peeling do ciała z żurawiną i figą

3. Organic Shop Fig Tree&Almond – maska do włosów z figą i migdałem

4. Alepia Huile Vegetale – olejek z pestek figi