Farbowanie włosów. 6 rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz

trwała ondulacja jak dbać o włosy po trwałej zapach włosów po trwałej

Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów – ani w salonie, ani w domu – pierwsza koloryzacja może być dla ciebie odrobinę stresująca. Aby zrobić to dobrze i z nowym kolorem czuć się fantastycznie, powinnaś do całego przedsięwzięcia podejść metodycznie. Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć i sprawdzić, zanim zdecydujesz się na farbowanie włosów.

Farbowanie włosów: jak dobrze zrobić to po raz pierwszy

1. Zanim zdecydujesz się na farbowanie umów się na krótkie, 15-minutowe spotkanie z fryzjerem.

Ważne, byście oboje dobrze wiedzieli, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli od razu zdecydujesz się na farbowanie włosów i pominiesz wstępną konsultację, możesz podjąć decyzję pod wpływem emocji, a potem żałować – rzeczy, które warto skonsultować to odcień, technika farbowania i ewentualne cięcie.

2. Zanim ufarbujesz włosy zastanów się, jak często chcesz to robić.

Jeśli nie masz ochoty robić tego często – co kilka tygodni – powiedz o tym fryzjerowi. Warto wtedy wybrać odcień, który nie będzie bardzo daleki od twojego naturalnego. Kiedy twój fryzjer dowie się, jak często jesteś w stanie odświeżać kolor, lepiej dobierze farbę, a ty będziesz bardziej zadowolona z efektu koloryzacji.

3. Przynieś zdjęcia fryzur, które ci się podobają.

Wtedy będziesz w stanie przedyskutować z fryzjerem dokładnie swoją wizję – może się okazać, że profesjonalista odradzi ci to, co tobie wydaje się fantastycznym wyborem i wypracujecie wersję, która najlepiej pasuje do twojej urody. To bardzo ważne – kiedy kolor dobrany jest do twojego typu urody, nie masz wrażenia, że jesteś „przebrana” za kogoś innego.

4. Pokaż fryzjerowi, czego nie chcesz.

 Jeśli nie jesteś zdecydowana na konkretną fryzurę, pokaż styliście fryzury, których nie chcesz. Nie będzie wtedy proponował zmian, które naturalnie ci się nie podobają. To, czego nie lubisz, jest tak samo ważne, jak to, co ci się podoba, kiedy decydujesz się na tak duże zmiany jak farbowanie włosów.

5. Zabezpiecz włosy przed zniszczeniami.

Dzień przed wizytą w salonie jest idealny na przygotowanie włosów do zabiegu. W tym czasie powinnaś nałożyć na włosy nawilżającą i regenerującą maskę, by włosy wytrzymały proces koloryzacji. Warto zaaplikować ją na odrobinę dłuższy czas, niż sugeruje opakowanie – wtedy będą naprawdę zabezpieczone.

6. Po raz pierwszy nie farbuj włosów w domu.

Nawet jeśli sklepowa farba jest pół-permanentna, resztki pigmentu mogą pozostać na włosach przez kilka tygodni, a nawet miesięcy i trudno „zgubić je”, nawet zmieniając kolor po raz drugi. Profesjonaliści bardzo często nie mają problemu z określeniem, czy klientki farbowały włosy w przeszłości – pod wpływem środków koloryzujących uaktywniają się pozostałe na kosmykach pigmenty, a pasma, na których są widoczne nabierają pomarańczowego lub delikatnie czerwonego odcienia i kolor jest nierówny.

Życzymy świetnych wyborów i zadowolenia ze zmian! :)