Eyeliner w dłoń! Idealna kreska w pigułce

eyeliner idealne kreski kocie oko

Kobiety uwielbiają zmieniać się za pomocą makijażu. Choć nie wszystkie jesteśmy odważne w kwestii koloru, a na co dzień często unikamy zbyt mocnego podkreślania urody, wiele z nas choć raz marzyło o idealnym, „kocim”, makijażu oczu w stylu hollywoodzkich gwiazd. Niestety, wprawne posługiwanie się tuszem do kresek wymaga pewnej ręki i trochę doświadczenia. Jeśli marzysz o idealnych kreskach i podkreślonym wyrazistym spojrzeniu – nic prostszego. Weź do serca nasze porady i… Eyeliner w dłoń!

Próbuj, eksperymentuj, dopasuj

Eyeliner nie jest jak ubranie, które możesz zmienić w każdej chwili, tuż przed wyjściem. Jeśli nie masz wprawy w jego aplikacji – koniecznie poćwicz. Nakładany w pośpiechu, na 15 minut przed wyjściem, w dniu, który jest dla ciebie ważny i w którym chciałabyś świetnie wyglądać to nie jest najlepszy pomysł. Poćwicz nakładanie kosmetyku wtedy, kiedy masz na to trochę czasu – możesz użyć powiększającego lusterka, żeby dokładniej widzieć linie. Pamiętaj, by dostosować grubość i kształt kreski do kształtu oczu. Jeśli masz małe oczy lub opadające powieki zrezygnuj z grubych kresek w stylu Amy Winehouse i sięgnij po eyeliner z cienkim pędzelkiem, który pomoże wyczarować delikatną kreskę. Oczy osadzone blisko siebie „nie lubią” kresek wyraźnie zaczynających się w wewnętrznym kąciku oka – tutaj ważna jest precyzja. Kreskę podkreśl na zewnątrz i delikatnie „wyciągnij ją” poza zewnętrzny kącik oka (powinna stawać się grubsza w 2/3 długości powieki). Oprzyj łokieć o stabilną powierzchnię, by uniknąć drżenia rąk. Teraz możesz trenować!

Eyeliner i droga na skróty

Jest też wiele użytecznych, prostych trików, które początkującym użytkowniczkom tuszu do kresek oszczędzą stresu i zapobiegną zniechęceniu. Jeśli marzy ci się kocie spojrzenie, a nie potrafisz namalować symetrycznych linii, wesprzyj eyeliner szablonem z… taśmy klejącej! Brzmi jak szalony pomysł, ale warto go wypróbować. Naklej delikatnie i dokładnie kawałek bezbarwnej taśmy klejącej na linii wyznaczającej koniec brwi oraz zewnętrzny kącik oka (żeby upewnić się, jakie jest właściwe miejsce możesz przyłożyć podłużny przedmiot do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka – tak właśnie powinna przebiegać linia). Kreska namalowana z pomocą takiego szablony będzie równa i łatwiej będzie ci osiągnąć symetrię. Możesz też wyznaczyć idealny kształt kreski za pomocą miękkiej kredki do oczu w jaśniejszym odcieniu, następnie pokryć ją tuszem. Kredka umożliwia poprawki, zanim do akcji wkroczy eyeliner, który przecież trudniej usunąć, a ty nie będziesz musiała niszczyć całego makijażu. Możesz też najpierw namalować delikatne kropki, które potem połączysz w idealną linię – to już zależy od ciebie.

Akcja – powiększenie!

Jeśli twoje oczy wydają się pomniejszone w takim makijażu, jest kilka sposobów, by ten efekt zniwelować. Po pierwsze zrezygnuj z podkreślania linii wodnej ciemnym kolorem i zamień odcień na cielisty, by otworzyć oko. Rozświetlenie również może pomóc – opadające powieki uniosą się gdy pod łukiem brwiowym zaaplikujesz rozświetlacz lub jasny opalizujący cień, a oczy oddalą się od siebie, kiedy dodasz odrobinę tych kosmetyków w wewnętrznym kąciku oka, proste, prawda? Jeśli wydaje ci się, że czarny eyeliner przytłacza twoje spojrzenie – spróbuj zamienić do na odcień brązu, zamiast rezygnować z kresek całkowicie.

eyelinery

1. MAC Liquidlast Liner – płynny eyeliner w pędzelku

2. Revlon Colostay – eyeliner w pisaku

3. L’Oreal SuperLiner Blackbuster – eyeliner w pisaku (silne podkreślenie)

4. Eveline Celebrities – płynnyeyeliner w pędzelku