Eyeliner: 3 najczęstsze błędy

kwas hialuronowy jak działa nawilżanie skóry

Eyeliner to jeden z najtrudniejszych do użycia kosmetyków – trzeba nabrać do niego wprawy. Kiedy użyjesz go zbyt dużo – momentalnie wyglądasz jak panda. Linie nie są równe? Wszyscy pomyślą, że makijaż wykonywałaś w ciemności ;) Kiedy źle dobierzesz produkt – będzie się rozmazywał, kruszył i odbijał. To może być naprawdę denerwujące!

Ale jest druga, lepsza strona medalu! Kiedy nakładamy go właściwie, możemy sprawić, że oczy wyglądają na mniej zmęczone, większe i wypoczęte. Odpowiedni makijaż oka podkreśli ich kolor i sprawi, że cała twarz będzie wyglądała lepiej. Jedyny problem to ten, o którym pisaliśmy wyżej – wszelkie błędy mogą przynieść opłakany efekt. Ale spokojnie! To nie jest takie trudne! Jakie są błędy, których warto unikać?

1. Nie obrysowuj całego oka, czyli pomniejszający eyeliner

Błędem numer 1. jest obrysowywanie całego oka dokładnie, dookoła i malowanie grubej kreski zarówno na górnej jak i dolnej powiece. Dlaczego nie warto tego robić? Przede wszystkim dlatego, że tak „upiększone” oko niesamowicie się pomniejsza, a cała twarz wygląda niekorzystnie. Zamiast rzetelnie obrysowywać krawędzie oka, nałóż eyeliner na górnej powiece w zewnętrznym kąciku. Od razu będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą! Jeśli masz ochotę na podkreślenie dolnej powieki, również podkreśl ją na zewnątrz – nie na całej długości, będzie naturalnie.

2. Przerwa między rzęsami a kreską? Unikaj jej jak ognia!

Przyjrzyj się bardzo dokładnie makijażowi Twoich oczu. Jeżeli jesteś w stanie zauważyć przerwę pomiędzy eyelinerem a rzęsami na górnej powiece – to błąd! Powinnaś nauczyć się malować kreski jak najbliżej rzęs. Jak to zwalczyć? Przede wszystkim wypróbuj tusz do kresek z cienkim, elastycznym pędzelkiem – w ten sposób łatwiej będzie dotrzeć tam, gdzie powinnaś bez zbędnej gimnastyki.

3. Niewyraźna? Zaostrz kredkę!

Te z nas, które wybierają eyelinery w kredce, narażone są na inny błąd – jeśli nie temperujesz produktu odpowiednio często, efekt przestaje być naturalny a linie stają się ordynarne. Pamiętaj, by regularnie używać temperówki! Niektórzy zalecają nawet delikatne struganie przed każdym użyciem. Prawda jest prosta: im lepiej zatemperowana kredka, tym prościej będzie jej używać :)