Elegancki kok retro by Steph

koczek retro jak zrobić niski koszek przepis na klasyczny kok

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Dzisiaj specjalnie dla Was przygotowałam przepis na elegancki kok retro, który sprawdzi się idealnie na wszystkie wielkie wyjścia. Możecie wykorzystać go zarówno na imprezę, jak i elegancką wizytę w teatrze. Wcale nie jest trudny do wykonania!

 

1.  Zacznij od podpięcia włosów z przodu – przydadzą się na później :)
2. Kiedy je podepniesz, resztę kosmyków zwiąż w niski koński ogon, by stworzyć dolną część fryzury. Elegancki kok musi być dopracowany w każdym calu!

3&4.  Delikatnie rozdziel koński ogon na dwie części i przełóż przez nią włosy. Pamiętaj, że obie części muszą być równe i idealnie gładkie!

5.  Delikatnie natapiruj koński ogon, by twój elegancki kok zyskał objętość.
6.  Kiedy natapirujesz włosy, zwiń je by wyglądały jak na zdjęciu..

7. Dokładnie podepnij włosy, by kok dobrze się trzymał, a wsuwki nie były widoczne.
8.  Rozpuść podpiętą część włosów i zrób głęboki, asymetryczny przedziałek.

9.  Delikatnie natapiruj górę fryzury – elegancki kok wymaga precyzji!
10.  Zaczesz luźno tę część włosów i przekręć, delikatnie kierując je ku górze by dodać im jeszcze więcej objętości. Zabiezpiecz swoją fryzurę wsuwkami na szczycie zrobionego wcześniej „wałeczka”.

11.  Delikatnie skręcaj włosy w kierunku końcówek, by twój elegancki kok miał gładkie i perfekcyjne wykończenie. Ukryj końcówki w „wałeczku” i zabezpiecz je wsuwkami.
12.  Delikatnie rozluźnij i wyciągnij cienkie kosmyki dookoła twarzy, by nadać fryzurze romantycznego charakteru – kok jest gotowy! :)

Oryginalny post i zdjęcia: hairandmakeupbysteph.com