Ekstrakty owocowe i ich cudotwórcze działanie na skórę

canstockphoto37204230

Kto by przypuszczał, że ekstrakt z owoców może mieć tak niewiarygodne działania na naszą skórę? Uzyskuje się go wskutek tak zwanego rozpyłowego suszenia soków owocowych w bardzo niskiej temperaturze, przy bardzo niskim ciśnieniu.

Dzięki takiemu zabiegowi można zachować biologicznie aktywne składniki, które normalnie zawarte są w świeżo wyciśniętym soku z owoców – do tego ten kolor oraz zapach!

 

Rośliny są niezwykle bogate we wszelkiego rodzaju substancje aktywne biologicznie. Składniki pochodzenia naturalnego są zdecydowanie bardziej bliskie człowiekowi aniżeli te pozornie takie same, jednak syntetyczne, bo stworzone w laboratorium. Dlaczego tak jest? Otóż duża część składników roślinnych swoją budową chemiczną zbliżona jest do związków występujących w ludzkim organizmie. Podajmy zatem kilka przykładów tego, w jak niesamowity sposób natura wychodzi naprzeciw naszym potrzebom, również tym kosmetycznym.

Bananowy raj

Ekstrakt z soku banana? Czemu nie! Świeży sok z banana zawiera w swoim składzie nawet 20% cukrów. Przez to jest niezwykle bogatym źródłem witaminy B, a do tego zawiera ogromne pokłady beta-karotenu. W soku z banana można znaleźć także witaminy E, C, PP wraz z dużą ilością mikroelementów: manganu, potasu czy też żelaza. Stosowanie soku z banana wykazuje znaczące właściwości odżywcze, zmiękczające oraz przyśpieszające  gojenie ran, czy podrażnień na skórze.

Dodatkowo jest niezwykle skuteczny w przypadku suchej oraz wrażliwej skóry.

Czarna borówka

Innym, doskonałym ekstraktem, który warto stosować, jest ten z owoców czarnej borówki. Stosuje się go zewnętrznie, co skutkuje gojeniem się ran oraz stanów zapalnych. Ekstrakt z owoców borówki działa idealnie na ściankach naczyniowych, a do tego działa przeciwobrzękowo.

Każdą kobietę zapewne ucieszy wiadomość, że dla skóry trądzikowej nie ma nic lepszego niż zewnętrzne zastosowanie właśnie ekstraktu z owoców czarnej borówki – dodatkowo działa on bakteriobójczo, odtruwająco oraz antyseptycznie.

Granat

Ekstrakt z owoców granatu? Czemu nie! Posiada on bowiem niezwykle silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki stosowaniu na zewnątrz w znaczącym stopniu zapobiega wysychaniu skóry. Dodatkowo ekstrakt z owoców granatu wpływa na poprawę kondycji skóry, na której pojawiają się zmarszczki. Działania także oczyszczająco, zwęża pory, a także w przypadku szarej skóry – rozjaśnia ją.