Ekstrakt z truskawki i jego zastosowanie

canstockphoto10488582

Praktycznie każdy z nas z utęsknieniem wyczekuje lata i pierwszych domowych truskawek z własnego ogródka lub też tych owoców kupionych u miłego pana ze stoiska warzywnego. Jednakże truskawki to nie tylko przepyszne owoce, które można zjadać na tysiące sposobów.

Truskawki na tysiąc sposobów

Truskawki w kosmetykach mają swoje szerokie zastosowanie. Dodane np. do żelu do kąpieli dają wprost oszałamiające efekty. Kolejną zaletą stosowania truskawek, a dokładnie soku z ich wnętrza jest fakt, działa on ściągająco na naszą skórę.

Oczywiście truskawki występują w kosmetykach dostępnych na rynku. Jednakże możemy same przygotować odpowiedni płyn i dzięki temu czuć się lepiej, mając przy tym pewność co do jego naturalności oraz pochodzenia.

Domowe sposoby na przyrządzenie truskawkowego eliksiru

Bardzo prosto możemy uzyskać sok ze świeżych truskawek – wystarczy je zmiażdżyć, a następnie przecedzić. Sok z truskawek zawiera bardzo duże ilości cukrów – blisko 10%. W soku z truskawek znajdują się także kwasy elagowe, galusowe, elagotonina, aminikwasy, a także bardzo duże ilości witamin C, B, E, K, PP. Dodatkowo w soku z truskawek jest dużo żelaza, fosforu, wapnia, siarki, bromu, jodu oraz potasu.

Sok z truskawek stosować można zewnętrznie. Dzięki temu można uzyskać efekt ściągania skóry. Do tego idealnie i delikatnie oczyszcza skórę, zwęża pory, a także pomaga przy problemach z trądzikiem lub wypryskami.

Zalety stosowania soku z truskawek na naszej skórze

Dodatkowo po zastosowaniu soku z truskawek możemy zaobserwować niezwykle właściwości odżywcze oraz antyoksydacyjne. Użycie soku to także idealne wygładzenie, ujędrnienie, oraz rozjaśnienie skóry. Pozyskany przez nas ekstrakt z truskawek musimy przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu, aby zachować jego najlepsze właściwości.

Przygotowana maseczka do twarzy z dodatkiem soku ze świeżych truskawek jest idealnym rozwiązaniem dla naszej twarzy – skutecznie oczyszcza, nawilża, a także ściąga naszą skórę. Dodatkowo przecudnie pachnie! Po zastosowaniu takiej mikstury skóra wydaje się zdecydowanie ładniejsza oraz świeższa.