Działanie kosmetyków – skuteczna pielęgnacja

działanie kosmetyków skuteczna pielęgnacja uroda kosmetyki włosy pielęgnacja

Działanie kosmetyków w dużej mierze zależy od właściwej ich aplikacji. Kiedy na twojej twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, zaczynasz wydawać fortunę na produkty do pielęgnacji, które mają nawilżyć, odmłodzić czy wyrównać koloryt skóry. To samo jest z pielęgnacją włosów – kiedy te stają się cieńsze, chcemy zrobić wszystko, by przywrócić im dawny blask i zdrowy wygląd. Oto kilka porad związanych z używaniem kosmetyków, dzięki którym zauważysz różnicę w ich działaniu!

Pielęgnacja twarzy w pigułce

Krem do twarzy na dzień działa jak filtr przeciwsłoneczny, dlatego nie rezygnuj z jego aplikacji. Rozsmaruj większą ilość na każdym centymetrze buzi i szyi. Zaczekaj dwie minuty by produkt się wchłonął zanim nałożysz makijaż. Jeśli chodzi o aplikację kremu pod oczy, weź odrobinę na palec i wklep w obszar pod oczami, zaczynając od linii włosów po nos, a potem na powiekę, od zewnętrznego kącika do wewnątrz. Rozcieraj kosmetyk do momentu jego wchłonięcia, pamiętaj tylko, by robić to delikatnie, bo skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa i cienka. Czas na nocną pielęgnację! Po przemyciu twarzy lekko przetrzyj ją ręcznikiem, pozostawiając ją wilgotną. Działanie kosmetyków z przeciwstarzeniowymi składnikami takimi jak enzymy, antyoksydanty czy retinoidy lepiej przebiega, kiedy te aplikowane są na wilgotną, ale nie mokrą skórę. Jeśli masz wrażliwą cerę, osusz twarz i odczekaj kilka minut z aplikacją kosmetyków.

Działanie kosmetyków – prawidłowe dbanie o włosy

 Jeśli masz możliwość, przeprowadź eksperyment by sprawdzić, jak długo zajmuje, zanim twoje włosy się przetłuszczą. Umyj włosy szamponem w przeddzień, kiedy stwierdzisz, że następnego dnia będą zbyt tłuste. Zamocz włosy w ciepłej wodzie i masuj skalp z niewielką ilością szamponu. Niezależnie od długości włosów, kosmetyk ten działa nawet w małych dawkach, bo końcówki kosmyków będą oczyszczone przy spłukiwaniu. Następnie użyj drobnej kropli odżywki do włosów i palcami delikatnie rozprowadź ją po kosmykach, od końców po nasadę. Kosmetyk pozostaw na włosach przynajmniej przez dwie minuty, a następnie spłucz chłodną wodą.