Jak działa na skórę wyciąg z lnu?

wyciąg_z_lnu_nawilżanie_cery_jak_dziala_wyciag_z_lnu

Wyciąg z lnu – ale jaka siła tkwi w tej niepozornej roślinie? Jego właściwości pielęgnacyjne i prozdrowotne znane były już przed laty naszym babciom i prababciom, które były przecież ekspertami naturalnych urodowych trików. Gotowane nasiona lnu (siemię lniane), a właściwie napar o konsystencji gęstego kisielu, stosowane były przede wszystkim jako lek – na skórę, jako doskonały środek łagodzące ogniska zapalne i gotowany, do picia, ze wględu na zbawienny wpływ na błonę śluzową żolądka i jelit. Popularne są również kuracje kosmetyczne i diety uwzględniające stosowanie oleju lnianego, który jest tłoczony na zimno z lnianych ziarenek. Dziś, w dobie rozwoju przemysłu kosmetycznego producenci chętnie sięgają po wyciąg z lnu i wykorzystują go jako składnik swoich produktów – jest przecież bogaty we flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę, a także fitosterole i fitoestrogeny. Brzmi mądrze i wszechstronnie, ale właściwie jakie są korzyści z używania kosmetyków, których len jest składnikiem?

Len – najlepszy przyjaciel skóry?

Wyciąg z lnu jest często stosowanym składnikiem w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji cery wrażliwej, suchej lub takiej ze skłonnością do alergii. Producenci wybierają len dlatego, że łagodzi, koi, chroni przed przesuszeniami i zabezpiecza skórę przed szkodliwym wpływem środowiska. Te kosmetyki, które w składzie posiadają olej z nasion lnu, albo mielone ziarenka – wygładzają i zmiękczają skórę. Zawierają je peelingi, mydła, środki rozszerzające pory przed zabiegami kosmetycznymi i kremy. Bajecznie, prawda?

Wyciąg z lnu i włosy

Dzięki ponadprzeciętnym właściwościom nawilżającym i odżywczym, siemię lniane jest idealnym wprost środkiem do pielęgnacji przesuszonych włosów, zmęczonych na przykład częstymi zabiegami fryzjerskimi (takimi, jak farbowanie czy modelowanie). Dodatkowo stosowanie go na włosy i skórę głowy pomaga zmniejszyć wypadanie włosów, zapobiega ich łamliwości, zabezpiecza przed urazami i łamaniem się, a wybór kosmetyków jest szeroki.

Len na… zdrowie :)

Oprócz stosowania kosmetyków zawierających wyciąg z lnu albo olej lniany możesz również spróbować gotowanych nasion do picia – poprawisz metabolizm, obniżysz cholesterol, osłonisz wrażliwy przewód pokarmowy. To, co zostanie możesz w formie maseczki nałożyć na twarz, włosy albo dłonie! Sięgnij po lniane kosmetyki na zdrowie :)