Dopasowanie makijażu i ubrania: podstawy

dopasowanie makijażu i ubrania

Makijaż jest po to, by perfekcyjnie podkreślać urodę. By idealnie dopełniał stylizację, powinnyśmy pomyśleć o tym, by był odpowiednio dobrany do tego, co mamy na sobie. Dopasowanie makijażu i ubrania często sprawia nam trudność, a przecież harmonia pomiędzy tymi dwoma elementami to podstawa udanego looku. Łatwo tutaj popełnić błąd – można przytłoczyć efekt zbyt ciężkim makijażem niedostosowanym do odzieży (np. bordowa szminka i smokey eye do stylizacji na biznesowe spokanie), można też niefortunnie dopasować kolor make upu do akcentów kolorystycznych ubrania, a wtedy jest to prawdziwa monochromatyczna nuda.

Dopasowanie makijażu i ubrania – jak sobie z radzić na co dzień?

Najłatwiej osiągnąć balans przy naturalnym makijażu, który doskonale uwypukla atuty i nie gra pierwszych skrzypiec. Pamiętaj tylko, by nie zakładać ubrań, które nie mają zdecydowanych akcentów kolorystycznych, ponieważ możesz wyglądać bezbarwnie! Do stylu nude pasuję ubrania z choć jednym wyraźnym akcentem kolorystycznym, lub ciekawymi elementami oraz printami. Jeśli nosisz ubrania o żywych barwach, możesz stawiać na makijażowy luz. Jeżeli jesteś wielbicielką czerni, lub jasnych, jednolitych materiałów, dobrze do make-upu wprowadzić jakiś prominentny akcent np. w postaci pomadki.

Kolor a makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy jest odrobinę trudniejszy – jeśli decydujesz się na zdecydowane elementy, takie jak ciemna i nasycona pomadka orazgłęboki kolor na powiekach najlepiej sięgnąć po małą czarną, która sprawi, że twoja twarz będzie królową stylizacji. Jeśli decydujesz się na kolorową kreację nie dobieraj cienia do powiek w tym samym kolorze. Do neonowych i wielokolorowych materiałów wybieraj jeden akcent kolorystyczny, delikatny i mniej nasycony. W przypadku monochromatycznej odzieży dobrze sprawdza się zastosowanie cienia w jaśniejszym lub odrobinę ciemniejszym odcieniu, a do tego zdecydowany kolor pomadki, który przełamie całość zgodnie z zasadą color-blocking. Jeśli wydaje ci się, że akcenty kolorystyczne w make upie są przytłaczające, spróbujj rozświetlających elementów, jak perłowy cień w wewnętrznym kąciku oka – doskonale doda ci lekkości! Dopasowanie makijażu i ubrania to zabawa pobudzająca kreatywność, nie udręka!