Domowy sposób na złamany paznokieć

złamany paznokieć regeneracja paznokcie porady dłonie lakier do paznokci pilnik do paznokci

Czy znasz już prosty, domowy sposób na złamany paznokieć? Jeśli nie, poniższy artykuł to przepis na szybkie i łatwe remedium! Ile razy zdarzało ci się spędzić cały dzień na pielęgnacji paznokci, by wyglądały zdrowo i były mocne? Na pewno, jak każda kobieta, poświęcasz wiele czasu na zabiegi dla dłoni. I nagle zderzasz się z drzwiami albo bawisz się z psem – złamany paznokieć gwarantowany! Na szczęście istnieje szybkie rozwiązanie dla tego problemu. Jakie?

Herbata nie tylko do picia!

Może to brzmi dziwnie, ale domowym sposobem na złamany paznokieć jest… herbata, a właściwie torebka, w którą opakowane są jej listki. To takie proste, a jednocześnie skuteczne – torebki herbaty zrobione są z cienkiego materiału, który świetnie pokrywa złamany paznokieć i umacnia go. Do wykonania takiego zabiegu będziesz potrzebować jeszcze kilku rzeczy, które z pewnością także masz w swoim domu. Oto, czego potrzebujesz:

– papierowa torebka z herbatą

– dobra baza pod lakier

– nożyczki

– pilnik do paznokci

– lakier w ulubionym kolorze

– lakier do pokrycia, tzw. „top coat”

Remedium na złamany paznokieć – krok po kroku

1. Zacznij od usunięcia warstwy lakieru czy kremu do rąk z uszkodzonego paznokcia. Odetnij skrawek torebki i opróżnij ją z herbacianych liści, a następnie wytnij z niej prostokąt mniej więcej wielkości i szerokości twojego paznokcia. Niektórzy radzą, by materiałem pokrywać całą płytkę, jednak by zabieg się udał, wystarczy pokrycie paznokcia od połowy.

2. Pomaluj paznokcie lakierem – bazą i pozwól jej wyschnąć. Następnie na płytkę połóż wycięty z torebki prostokąt upewniając się, że zakrywa on cały obszar pęknięcia, warstwę wygładź palcem, by nie pozostawić pęcherzyków powietrza na cienkiej powierzchni torebki. Kiedy poprzednia warstwa lakieru już wyschła, nałóż na nią kolejną i obserwuj, jak prostokącik z torebki staje się przezroczysty na paznokciu.

3. Kiedy wszystko wyschnie, użyj pilniczka by wygładzić wszelkie pozostałości z torebki wystające poza obszar paznokcia. Piłuj tylko w jednym kierunku!

4. Pilnikiem wygładź też samą płytkę paznokcia, by upewnić się, że powierzchnia jest całkiem gładka i wygląda naturalnie. Po tym możesz nałożyć kolejną, cieniutką warstwę bazy pod lakier.

5. Złamany paznokieć stał się już całkiem niewidoczny? Dla lepszego efektu czas na pomalowanie paznokci lakierem w ulubionym kolorze :) Kiedy ta warstwa wyschnie, pokryj ją lakierem nawierzchniowym i gotowe!

Wcześniej wysypaną zawartość torebki herbaty możesz teraz śmiało zaparzyć i wypić, ciesząc się z prostego i skutecznego sposobu na złamany paznokieć!