Domowe SPA w wersji zimowej: najlepszy relaks!

domowe spa zimowa regeneracja ciała pielęgnacja ciała zimą relaks

Grudzień bywa napięty i nerwowy, bardzo często zapominamy o tym, że powinien być przede wszystkim czasem relaksu Nawet jeśli większość czasu spędzasz z najbliższymi i przyjaciółmi, możesz czuć się zmęczona. Czym? Przede wszystkim tym, że ciągle coś się dzieje. Mamy propozycję: domowe SPA w wersji zimowej, czyli relaks, dzięki któremu zostawisz z boku wszystkie zmartwienia :)

Domowe spa w wersji idealnej: wanna, relaks i aromaterapia

Wygospodaruj kilka chwil na wieczorną kąpiel, która jest idealnym sposobem na rozluźnienie i oddalenie się od złych myśli. I jednocześnie zadbasz o urodę! Napełnij wannę ciepłą wodą (uważaj by nie była zbyt gorąca, możesz ryzykować popękanymi naczynkami). Zimą najlepiej relaksują aromaty cytrusowe (zwłaszcza pomarańcza), korzenne (imbir, cynamon, goździki) a także jabłkowy i waniliowy. Zamknij oczy i pozwól problemom odpłynąć – w tym czasie możesz nałożyć na twarz regenerująco-nawilżającą maseczkę, która będzie działać w czasie, kiedy Ty się rozluźniasz. Magia? Najpiękniejsze jest to, że łatwa do zrealizowania! :)

A co, jeśli nie lubię kąpieli?

Jak się zrelaksować pod prysznicem? Jeśli nie masz wanny albo nie lubisz długich kąpieli, możesz także postawić na relaks w kabinie – w łazience zapal aromatyczną świecę o intensywnym zapachu i poświęć kilka minut na pielęgnację. Najpierw umyj włosy i połóż na nie ulubioną maseczkę. Kiedy ta będzie działać, dokładnie wypeelinguj ciało gruboziarnistym scrubem, wymasuj je za pomocą rękawicy, a na koniec spłucz je chłodniejszym strumieniem. Po wyjściu spod prysznica wsmaruj w nie ulubiony balsam lub masło do ciała, które nawilżą i rozluźnią cię, pobudzając wszystkie zmysły.