Długie włosy bez tajemnic: dbaj o nie z głową!

długie włosy pielęgnacja fryzura stylizacja włosy

Choć trendy się zmieniają, klasyka pozostaje nienaruszona. O czym mowa? Długie włosy! Niezmiennie mają całe rzesze zwolenniczek, mimo całej masy związanych z tym typem fryzury problemów – rozdwojenia, plątania, przesuszenia. Co robić, by cieszyć się włosami idealnymi? :)

Długie włosy: pielęgnuj!

Pielęgnacja długich włosów, to nie tylko kosmetyki – przede wszystkim: podcinanie. Choć wiele z nas wciąż przed nim się broni, warto skracać je ok. 1,5 cm co drugi miesiąc, by uniknąć zniszczeń.Nie stracą na długości, a końcówki nie będą się rozdwajać i cała fryzura pozostanie w lepszej kondycji. Powinnaś również dbać o skórę głowy, masowanie jej olejkami (np. kokosowym, 1-2 razy w tygodniu wystarczy!) lub szamponem ze składnikami nawilżającymi w składzie poprawi ukrwienie skalpu i sprawi, że cebulki zostaną pobudzone do pracy. Długie włosy powinny być zadbane! Jeśli masz problem z rozdwojonymi końcówkami, wymień poszewki na jedwabne lub satynowe – ograniczysz tarcie, a włosy nie będą się plątać. Nie pomijaj odżywiania i spłukuj kosmetyki letnią wodą.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej fryzury?

Noszenie rozpuszczonych włosów na wietrze odpada! W trudnych warunkach atmosferycznych, kosmyki najlepiej czują się, kiedy są związane – wtedy chronisz końcówki i strukturę włosa przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stylizacja na gorąco to rozwiązanie tylko od święta. Ogranicz kosmetyki do stylizacji – to lakier bardzo często jest główną przyczyną przesuszeń. Powinnaś też delikatnie je przeczesywać – nigdy nie rób tego na mokro! Kiedy decydujesz się na koński ogon, sięgaj o gumki pozbawione metalowych elementów, które mogłyby zwyczajnie przeciąć kosmyki. Pamiętaj też o dostarczaniu w diecie odpowiediej ilości witaminy C (wzmacnia strukturę włosa) i kwasów omega-3, by rosły szybciej i były w dobrej kondycji!