Długie włosy: 5 częstych błędów

podkład sposoby na plamy z podkłady na ubraniać jak usunąć podkład z ubrania

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Te z nas, którym udało się zapuścić wymarzoną fryzurę często zaczynają narzekać na kłopoty, które są z nimi związane. Co wymieniamy najczęściej? Poplątane końcówki, połamane włosy, odkształcenia… Jeśli masz tego dosyć, zanim zdecydujesz się na drastyczne skrócenie fryzury poczytaj o błędach, których warto unikać :)

5 błędów popełnianych przez długowłose

1. Agresywne rozplątywanie włosów na sucho

Zamiast znęcać się nad nimi przed myciem i po wysuszeniu, pomyśl o tym, dlaczego się plączą. Najczęstszym winowajcą są kosmetyki – odżywka i szampon i… zły sposób mycia. Co robić, by włosy się nie plątały? Najpierw umyj włosy szamponem (raz lub dwa razy, w zależności od tego, czego potrzebują). Nałóż na nie odżywkę bez spłukiwania i rozczesz je grzebieniem o bardzo szeroko rozstawionych zębach. Dopiero, kiedy włosy są rozdzielone, spłucz odżywkę letnią wodą i delikatnie odciśnij kosmyki w ręcznik. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do plątanie a Ty używasz suszarki, nie czekaj z nią do momentu, kiedy będą prawie całkiem suche. I pamiętaj: letnie powietrze!

2. Nadmiar lakieru do włosów na co dzień

Jeśli nie myjesz włosów codziennie, za to każdego dnia dodajesz fryzurze kolejne warstwy lakieru, czas to zmienić. Myślisz, że nie ma alternatywy? Jeśli lakier na Twojej półce jest po to, by dodawać fryzurze objętości możesz spróbować zamienić go na suchy szampon. Jak za jego pomocą zafundować sobie burzę włosów? Odchyl głowę do tyłu i spryskaj skalp oraz nasadę włosów kosmetykiem (uważaj na ilość!). Następnie wmasuj preparat delikatnie w skórę głowy za pomocą palców. Najlepiej decydować się na ten trik tuż po suszeniu – kiedy włosy są lekkie i podatne na stylizację. Pamiętaj, by nie powtarzać takiego zabiegu codziennie, może nadwyrężyć skórę głowy!

3. Trening w końskim ogonie

Koński ogon to najbardziej błyskawiczna fryzura dla aktywnych, ale zachęcamy do zmian. O ile tradycyjny sposób związywania jest po prostu wygodny, o tyle końcówki włosów swobodnie ocierając się o materiał i ciało, cierpią i plączą się. Jaki wybór jest lepszy? Wypróbuj wysoki koszek – końcówki będą schowane, a włosy przestaną niepotrzebnie się niszczyć. Obawiasz się, że koczek nie wytrzyma? Możesz wzmocnić go kilkoma wsuwkami dla pewności :)

4. Używanie lakieru lub żelu w sprayu przed użyciem lokówki

Nawet jeśli takie rozwiązanie bardzo dobrze wpływa na trwałość loków, niesamowicie osłabia Twoje kosmyki. Pomyśl nad zamianą lakieru na preparat do stylizacji na gorąco, który nie tylko sprawia, że włosy stają się bardziej podatne na układanie, ale także chroni je przed wpływem temperatury, a więc przed widocznymi zniszczeniami. Lakier pozostaw do wykończenia fryzury!

5. Długie włosy kontra jesienne akcesoria

Skąd biorą się jesienne zniszczenia? Mamy winowajców, to apaszki, szale i szaliki! Długowłose kobiety powinny szczególnie dbać o fryzurę w tym okresie. Jeśli chcesz chronić końcówki pod szalikiem, zwiąż je w luźny kok, tak, by końcówki bezładnie nie ocierały się o materiał.

Wypróbuj, zobaczysz różnicę :)