DIY, czyli zrób sobie mydło

canstockphoto11468049

Mydło zrobione własnoręcznie w domu, o spersonalizowanym składzie i aromacie? Oczywiście, że tak! Nie ma bowiem nic prostszego. Na początku lata można przygotować niezwykłe mydło z mniszka, z dodatkiem olejku jojoba. Również dla naszego mężczyzny możemy przygotować niezwykle oryginalne mydło, którego nigdzie indziej nie znajdzie!

Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z tworzeniem mydła to nic straconego. Brak doświadczenia w tej materii nie przekreśla naszego powodzenia, przy naprawdę łatwym procesie przygotowania własnego mydła. Dostatecznie zachęceni? Zatem do dzieła!

Preparatyka mydła krok po kroku. Wyjaśniamy

Co nam będzie potrzebne do tego, aby stworzyć mydło np. dla mężczyzny? Podpowiadamy. Będziemy potrzebować:

-150 g oleju kokosowego,

-150 g oleju palmowego,

-150 g oleju rzepakowego,

– 150 g oliwy z oliwek,

-200 g wody,

-81 g NaOH (aby uzyskać przetłuszczanie na poziomie 8%).

Wszystko razem dokładnie wymieszane i wystudzone daje niezwykle ciekawy kolor, a do tego podczas jego używania wytworza się niezwykle gęsta piana.

Domowe mydełko z dedykacją dla pań

A teraz coś wyłącznie dla nas. Nie powinnyśmy wszak zapominać o sobie. ;) Dlaczego by nie zrobić sobie mydła o właściwościach peelingu – dajmy na to, z kawą oraz kokosem w składzie? Takie mydełko nie tylko idealnie oczyści, nawilży, a dodatkowo peelinguje.. A ten cudowny zapach! Nie możemy przestać się zachwycać J

Przygotowanie:

Jak zatem zrobić w szybki sposób mydło kawowe? Wystarczy 1/3 kostki szarego mydła, masło kakaowe oraz fusy z kawy, a do tego odrobina wody. 1/3 kostki szarego mydła ścieramy na wiórki i topimy w kąpieli wodnej. Podczas topienia dodajemy do mydła kilka łyżek fusów z kawy – w zależności od zamierzonego efektu, optymalnie wystarczyć powinny trzy łyżeczki – jednak im więcej fusów z kawy, tym intensywniejszy efekt peelingu otrzymamy. Do tego dodajemy taką samą ilość masła kakaowego, a także dolewamy odrobinę wody. Jeżeli uzyskamy jednolitą masę, następnym krokiem jest wyłożenie jej do formy i pozostawienie jej do wyschnięcia. Warto foremkę wysmarować wcześniej czymś tłustym, dzięki temu będzie można  łatwiej wyciągnąć mydło.  Dzięki fusom z kawy otrzymujemy niezwykle skuteczny peeling, który pięknie pachnie i ciekawie się pieni. Która z nas nie chciałaby mieć masełka z peelingiem, z tak cudownym zapachem? Serdecznie polecamy!