Demakijaż: 5 częstych błędów

tonik tonizowanie cery jak wybrać tonik czy tonik jest potrzebny?

Wszystkie kobiety przyznają, że nie jest to ich ulubiona czynność. Demakijaż, bo o nim mowa, jest absolutną koniecznością. Jakich błędów nie popełniać, by cieszyć się czystą i zdrową skórą?

1. Zapominasz o nim całkowicie…

Przecież wiesz, że pomijanie tego kroku w pielęgnacji, może wywołać na Twojej twarzy prawdziwą wojnę, nawet w trakcie jednej nocy! Dzieje się tak dlatego, że resztki produktów mieszają się z bakteriami, a efektem są wypryski. Dodatkowo makijaż może przesuszać twarz i pozostawić ją totalnie odwodnioną. Aby uniknąć oby sytuacji, zawsze zmywaj makijaż przed pójściem spać.

2. Używasz tej samej chusteczki do oczyszczania całej twarzy

Chusteczki do demakijażu nie są dobrym rozwiązaniem w przypadku wszystkich typów cery – tę wrażliwą mogą podrażniać, przy trądziku mogą zaostrzać stan zapalny. Dodatkowo nie są przyjazne środowisku. Jeśli Ci służą, powinnaś używać ich bardzo ostrożnie, z dwóch powodów (1) przecierając jedną chusteczką całą twarz ryzykujesz przeniesienie produktów do makijażu oczu w delikatne strefy, a dociskając je do powierzchni skóry przenosisz zanieczyszczenia do wewnątrz porów. Z drugiej strony (2) możesz zwyczajnie nie zmyć dokładnie produktów, które będą nawarstwiać się i psuć na powierzchni skóry. Brzmi obrzydliwie? To dobry powód, by pamiętać o demakijażu!

3. Niedokładny demakijaż oczu

Oczy to bardzo wrażliwy organ. Kiedy zapominasz o usuwaniu makijażu na noc zwiększasz niesamowicie ryzyko ciężkiej infekcji oka, na co na pewno nie masz ochoty – oprócz bólu, może to doprowadzić do zaburzeń (a nawet utraty!) wzroku. Następnym razem poświęć więcej uwagi dokładnemu demakijażowi!

4. Demakijaż zbyt gorącą wodą

Gorąca woda może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Do wymienianych zagrożeń należą przede wszystkim:  przesuszenie, pozbawienie nawodnienia, podrażnienie. Pilnuj, by oczyszczać twarz wodą o letniej temperaturze.

5. Demakijaż niedostosowany do potrzeb skóry

Jeśli nie jesteś pewna jakiego produktu powinnaś użyć, wybierz coś, co nie podrażnia. Dobrym pomysłem jest demakijaż, który nie wymaga użycia chemii – w tym przypadku świetnie sprawdzi się myjka z mikrofibry, do której wystarczy tylko letnia woda!