Dbanie o urodę. 5 zwyczajów, które warto porzucić

sposob_na_wrazliwa_Cere

Dbanie o urodę to zadanie, które każda z nas chce wykonywać na 100%. Są jednak zwyczaje, które przynoszą więcej szkody niż pożytku. Jeśli chcesz być piękna i promienna każdego dnia, powinnaś koniecznie przyjrzeć się swoim codziennym rytuałom. Czego nie robić, by być jeszcze piękniejszą?

Urodowe zwyczaje do porzucenia: top 5

1. Zaniedbywanie włosów zmęczonych wysoką temperaturą

Jeśli regularnie używasz suszarki do włosów, lokówki lub prostownicy, bez względu na wszystko powinnaś aplikować preparaty odżywiające włosy przynajmniej raz w tygodniu. Dobra odżywka co prawda pomaga rozczesać włosy, zapobiega plątaniu i dodaje nawilżenia, jednak nie penetruje ich tak głęboko jak maska o głębokim działaniu. Najprostszym sposobem na używanie tego typu kosmetyków jest nakładanie ich na suche włosy – powinnaś skoncentrować się na końcówkach, a produkt nakładać od połowy długości. Po nałożeniu maski przeczesz włosy palcami, a po 20 minutach zmyj delikatnym szamponem i użyj odżywki. Dobrym pomysłem jest zawinięcie włosów pokrytych maską ręcznikiem – pod wpływem ciepła nawilżające składniki lepiej się wchłoną.

2. Używanie niewyczyszczonych pędzli

Choć regularne czyszczenie pędzli brzmi jak ostatnia rzecz, na którą masz czas, powinnaś robić to zdecydowanie częściej. Przede wszystkim dbaj o higienę narzędzi, których używasz do nakładania podkładu – oleista konsystencja to idealne środowisko dla rozwoju bakterii!

3. Sen w pełnym make upie

To absolutny numer 1. wśród złych nawyków. Zwłaszcza dlatego, że ma zarówno krótko- jak i długoterminowe konsekwencje. Pierwsze nieprzyjemne objawy to zaskórniki, zaczerwienienia i zmęczenie skóry. Po czasie także rozszerzone pory, zmarszczki i zauważalne zwiotczenia. Wszelkie zanieczyszczenia pozostawione na skórze to punkt zapalny zaburzeń produkcji kolagenu. Dbanie o urodę nie kończy się na używaniu kosmetyków, tylko na ich umiejętnym zmywaniu.

4. Podcinanie brwi

Brwi to naturalny akcent podkreślający wyrazistość oczu. Regulacja pęsetą w warunkach domowych to nie grzech, tylko konieczność. Warto natomiast powstrzymać się od ich podcinania – pojedyncze włoski stają się przez to twarde, niesforne i bardzo trudne do zdyscyplinowania. Pozostaw je w ich naturalnej długości – unikniesz niepotrzebnych i szpecących prześwitów!

5. Przycinanie skórek

Nieważne, czy robisz to sama, czy pozwalasz na to manikiurzystce – w każdym przypadku przycinanie skórek kończy się źle! Po pierwsze wzrasta ryzyko infekcji. Jeśli naruszysz macierz paznokcia, pozbawisz płytkę naturalnego nawilżenia i ułatwisz bakteriom drogę do wewnątrz skóry. Skutki? Suchość, łamliwość, rozdwajanie. Nie musimy wymieniać dalej, prawda? Zamiast przycinania, postaraj się skórki delikatnie odpychać – dzięki temu nie będą wrastać, ani nadmiernie się rozrastać, a macierz paznokcia pozostanie nienaruszona.

Te nawyki nie przynoszą nic dobrego! Jesteś zdecydowana, by je porzucić?