Czerwona szminka – 3 wersje makijażu by Siham

czerwona szminka makijaż ust wyrazisty makijaż makeup szminka do ust kosmetyki uroda1

NOIRETTE DIARY BY SIHAM

Zawsze uważałam, że czerwona szminka to najbardziej szykowny kolor dla kobiet, pasuje do każdej okazji, stroju i typu skóry. Kolejną świetną rzeczą jest to, że czerwone usta dopełnią makijaż w kilka sekund. To skłoniło mnie do stworzenia 3 prostych wersji make – upu z użyciem ulubionej szminki, kiedy na makijaż mamy tylko 5 minut.

1. Makijaż oczu w stylu „nude”

czerwona szminka

Jednym z moich ulubionych cieni do powiek do makijażu oczu w stylu „nude” jest delikatny różowo-brzoskwiniowy odcień z drobinkami, podobnie jak ten w kolorze marcepanu. Brzoskwiniowe/ brązowe tony rozświetlają i podkreślają moje oczy. Oprócz cieni, na rzęsy nałożyłam dwie warstwy czarnego tuszu.

2. Głębia przy załamaniu powieki

Dodanie wymiaru oczom jest łatwe tylko przy użyciu dwóch cieni. Na całość powieki nałożyłam odcień beżu, a następnie miedziany ton na zewnętrzne kąciki, by stworzyć wrażenie delikatnego smokey eye.  

3. Eyeliner w stylu „smokey”

czerwona szminka

Jeśli jednak macie ochotę na coś bardziej „zadziornego”, smokey eye zawsze jest rozwiązaniem. Najszybszym sposobem na wykonanie go jednym pędzelkiem i cieniem jest poprzez narysowanie kreski wzdłuż linii rzęs i na linii wodnej oka. Następnie ciemnym brązowym cieniem rozcieram krawędzie i ponownie nakładam czarny cień.

Oczywiście istnieje wiele sposobów na połączenie czerwonych ust z klasycznym makijażem, nie zapominajmy o kocim oku. To, co lubię w tych trzech wersjach to to, że mogę je wykonać używając tych samych produktów, co pozwala zmienić look w ciągu dnia, zmieniając jedynie intensywność makijażu.

W jakiej wersji nosicie czerwoną szminkę?

Oryginalny post i zdjęcia: www.noirettediary.com