Czekolada dobra na wszystko. Przepis na masaż czekoladą

canstockphoto11097640

Każda z kobiet, która kocha czekoladę, zawsze zmaga się z problemem w sklepie – kiedy to z półek woła do nas czekolada! Nie należy jednak z tym walczyć, być może twój organizm sygnalizuje Ci, że brakuje mu niezbędnych składników odżywczych lub mikroelementów.

Warto wiedzieć, że to właśnie czekolada posiada ich bardzo dużo, także warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

Czekolada najlepszym przyjacielem kobiety ;)

Czekolada to nie tylko idealny, pyszny deser – poprawia nastrój, ale także idealnie działa na ogólnie pojętą chandrę. Składniki czekolady wpływają na odczucie relaksu podczas masażu. Czekoladowe masaże są popularne nie tylko w profesjonalnych salonach masażu – można je samemu przygotować w domu.

Masaż z użyciem czekolady. Rozkosz dla wszystkich zmysłów

Masaż czekoladowy daje możliwość odprężenia się, a co ciekawsze uwalnia endorfiny – hormon, który nazywany jest hormonem szczęścia. Dzięki masażowi czekoladą nasza skóra nie tylko będzie idealnie wygładzona, ale także będzie świetnie pachnieć.

Masaż czekoladą najlepiej jest jednak wykonać w profesjonalnym salonie masażu. Wykonując go w domu, należy liczyć się z tym, że wszystko będzie bardzo zabrudzone. Czekolada, jaką używa się do masażu to tak naprawdę krem, stworzony na bazie czekolady. Zawiera on w sobie zarówno witaminy A, E oraz F, jak i mikroelementy – żelazo, miedź, cynk oraz magnez.

Co ucieszy zapewne każdą z nas, zawiera także flawonoidy – stymulują one procesy skórne i sprawiają, że wygląda ona dużo młodziej.

Korzystajmy ze słodkich dobrodziejstw

W salonie masażu oferuje się także możliwość doboru zapachu – czekolady mlecznej, gorzkiej czy też białej – brzmi pysznie! Większość z nas odmawia sobie czekolady ze względu na kalorie – jednak czekoladowy masaż jest idealnym rozwiązaniem dla każdej z nas. Nie tylko możemy się cieszyć słodkim aromatem, ale także relaksujemy się, jak w żadnym innym przypadku.

Żyjąc w ciągłym stresie, odprężający i niepozostawiający po sobie zbędnych kilogramów masaż czekoladowy jest idealnym rozwiązaniem. Czekolady używa się nie tylko do masażu odprężającego, ale także do masażu twarzy czy też biustu – wówczas ma on działanie głównie kosmetyczne.