Cudowne właściwości oleju z awokado

canstockphoto37868711

Naturalne rozwiązania są zawsze najlepsze – to powszechnie znany fakt. W tym przypadku olej z awokado może okazać się niezwykle idealnym wyborem dla każdej z kobiet. Wytwarzany jest metodą zimnego tłoczenia, przez co zachowuje wszystkie swoje niezbędne właściwości. Tak przygotowany ma płynną, oleistą postać, o zielonym kolorze i jednolitej konsystencji.

Można natrafić w nim na osad, a w niskiej temperaturze zaobserwować, że zaczyna tężeć. Zapach jest charakterystyczny dla tego owocu – czyli naturalny i cudny!

Zdradzamy sekret oleju z zielonego owocu

Sam olej z awokado jest niezwykle odżywczy oraz regenerujący, bogaty w wiele witamin. Zawiera w sobie witaminę B (w tym B1, B2, B3, B5, B6, B9), witaminę A, a także witaminy E, C, D oraz witaminę K. Wytworzony z owoców awokado olej jest także bogaty w podstawowe minerały.  Stosowany regularnie wpływa na wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej naszej skóry – dzięki temu np. jeżeli ktoś ma suchą i zniszczoną skórę może liczyć na jej skuteczną regenerację, a także na brak utraty wilgoci ze skóry.

Zielony kolor oleju to nie tylko zasługa samych owoców, ale także dużej zawartości chlorofilu. Działa on przeciwzapalne i kojąco dla naszej skóry.

Kto może stosować olej? Podpowiadamy

Zastosowanie oleju z awokado jest bardzo uniwersalne. Olej idealnie nadaje się do  skóry suchej, łuszczącej i zniszczonej. Jest także niezwykle kojący po opalaniu, wpływa na wzmocnienie cebulek włosów. W przeciwieństwie do innych kosmetyków ze sztuczną zawartością olejku z awokado, ten naturalny można stosować do pielęgnacji twarzy, a nawet okolic oczu.

Idealnie pielęgnuje skórę twarzy, dekoltu oraz szyi – należy go jedynie lekko nagrzać w dłoniach, a następnie delikatnie wklepywać w skórę. Olejek z awokado może być stosowany także jako maska do włosów oraz skóry głowy. Jeżeli mamy problem z suchą skórą głowy, osłabionymi i wypadającymi włosami to właśnie olejek z awokado jest idealnym wyborem. Należy go wówczas delikatnie wmasować w skórę głowy przed umyciem włosów i pozostawić na kilkanaście minut. Warto po wykonanym zabiegu użyć naturalnego szamponu.