Cienkie włosy to nie problem! Jak zwiększyć objętość?

cienkie włosy objętość fryzury jak dodać fryzurze objętości

Problem cienkich i oklapniętych włosów jest wśród kobiet w każdym wieku bardzo powszechny. Choć metod na dodanie im objętości jest bardzo wiele, po pierwsze – nie wszytskie są skuteczne, po drugie – niektóre z nich działają na krótko i wcale nie rozwiązują problemu, pogarszając kondycję włosów (tak, jak tapirowanie). Ale istnieją sposoby, dzięki którym cienka czupryna będzie wyglądać zjawiskowo :)

Optyczne pogrubianie

Po pierwsze pomyśl o zmianie fryzury! Tak, jak noszenie ubrań w pionowe pasy wysmukla, tak włosy wycieniowane warstwami zyskują na objętości. Jeżeli do tej pory nosiłaś pasma jednej długości – czas to zmienić, nie pożałujesz. Jeśli dodatkowo masz wysokie czoło, albo włosy wyjątkowo uporczywie opadają u nasady, wypróbuj delikatną grzywkę dostosowaną do twojego kształtu twarzy, najlepiej omówić tę kwestię z zaufanym fryzjerem. Odświeżony look dodatkowo poprawi ci humor. Warto też rozważyć eksperyment z kolorem i nie muszą to być radykalne zmiany. Idealne optyczne „wypełniacze” fryzury to jaśniejsze lub ciemniejsze pasemka dopasowane do twojego naturalnego koloru włosów, a taki trik sprawi, że czupryna przestanie sprawiać wrażenie płaskiej.

Cienkie włosy? Pomyśl o kosmetykach

Cienkie pasma wyjątkowo nie znoszą obciążenia. Przyjrzyj się składowi odżywki, której używasz. Zawiera silikony? Zamień ją na lżejszą. Spróbuj również aplikować ją jedynie na końcówki, tak, żeby unieść włosy u nasady. Jeśli się plączą możesz zamiast ciężkiego kosmetyku użyć po myciu sprayu ułatwiającego rozczesywanie. Jeśli twoje włosy nie mają skłonności do przetłuszczania i nie musisz myć ich codziennie, możesz od czasu do czasu do ich odświeżenia użyć suchego szamponu, który również je uniesie. Z tym kosmetykiem powinny jednak uważać osoby o przesuszonym skalpie – może podrażniać. Na półkach dostępne są również kosmetyki do stylizacji dodające objętości, warto je wypróbować, żeby znaleźć swój ulubiony, który „dogada się” z twoją fryzurą.

Złote zasady

Cienkie włosy potrzebują dokładnego suszenia, w związku z tym pamiętaj, żeby nie przeholować z temperaturą, która może im zaszkodzić. Jeśli będą niedosuszone, będą o wiele trudniejsze do zdyscyplinowania. Po drugie, jeśli lubisz prostować włosy, ze względu na zawinięte końcówki – rób to szeroką okrągł.ą szczotką, zaczynając od nasady – dodasz im objętości, a fryzura będzie wyglądać na o wiele „bogatszą”. Nigdy nie zasypiaj z mokrymi włosami – będą jeszcze bardziej przylegać do głowy i ciężko będzie nadać im pożądany kształt. Możesz też od czasu do czasu zafundować włosom domowe SPA – cotygodniowy masaż skalpu olejem kokosowym (który potem dokładnie zmyjesz, by nie obciążał czupryny) zapobiegnie utracie protein, co jest czynnikiem kluczowym przy wypadaniu włosów, a ty zrobisz coś relaksującego, specjalnie dla siebie :)

volume

1. Yves Rocher Volume – szampon zwiększający objętość z malwą bio, bez silikonów

2. The Body Shop Rainforest Coconut Hair Oil – olejek kokosowy do włosów

3. Syoss Volume Hair Thickening Fluid – fluid ziększający objętość włosów

4. Batiste Dry Shampoo Cherry – suchy szampon do włosów o zapachu wiśni