Cienie do powiek: łączenie kolorów by Jenny

ja łączyć kolory cieni do powiek łączenie kolorów makijaż

Mishmoshmakeup by Jenny

W moim kolejnym wpisie dotyczącym podstaw makijażu, dam wam kilka rad, jak aplikować cienie do powiek. Czasem ludzie pytają mnie, skąd wiem jak łączyć kolory cieni. Szczerze mówiąc, sama szukam odcieni na palecie kolorów, albo czerpię inspiracje z internetu. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych porad, które poprawią wygląd cieni na waszych oczach:

1. Zawsze stosuj neutralny, „przejściowy” odcień. Zazwyczaj będziesz go nakładać na załamanie powieki. To sprawi, że twoja kombinacja kolorów będzie wyglądać bardziej naturalnie i spójnie.

2. Stosuj zarówno matowe, jak i błyszczące cienie do powiek. Przyznaję, że czasem zdarza mi się używać albo jednych, albo drugich. Nie jest to zbrodnia, ale połączenie tych dwóch struktur sprawi, że twój makijaż będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.

3. Używaj jasnych, średnich i ciemnych kolorów. Stosowanie gradientu tworzy głębię, która poprawia wygląd cieni na oczach.

4. Jeśli naprawdę chcesz, by twoje oczy były bardzo widoczne, spójrz na paletę kolorów i wybierz odcień przeciwny do barwy twojej tęczówki. W moim przypadku są to czerwienie/ pomarańcze/ fiolety.

Oczywiście, możesz tworzyć dowolne kombinacje, albo w ogóle z nich zrezygnować. Powyżej spisałam ogólne zasady, których sama się trzymam przy aplikacji cieni do powiek.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć, w jaki sposób sama łączę kolory według wspomnianych wskazówek.

shadows1

shadows2

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com