Ciemne lakiery do paznokci – jak wykonać manicure?

ciemne lakiery do paznokci lakier do paznokci emalia zmywacz do paznokci uroda paznokcie manicure

Ciemne lakiery do paznokci różnią się tym od innych kolorów, że wszelkie niedoskonałości takiego manicure od razu widać na płytce. Zebraliśmy więc dla Was garść porad o tym, jak należy malować paznokcie ciemniejszymi tonami, by zawsze wyglądały one pięknie i nieskazitelnie oraz o tym, jak zmywać często trudny do usunięcia lakier :)

Ciemny manicure – know-how

Podstawową zasadą wykonywania takiego manicure jest użycie bazy pod lakier. Dzięki temu ciemne kolory nie tylko nie pobrudzą płytki paznokcia, ale także stworzy ona powłokę, na której lakier będzie się lepiej i dłużej trzymał. Pomocne będzie też nałożenie na skórę cienkiej warstwy wazeliny, która sprawi, że lakier nie będzie wychodził poza płytkę, a w razie takiej sytuacji łatwiej będzie go usunąć. Ponadto, warstwy emalii zawsze powinny być cienkie! Ciemne lakiery do paznokci dłużej schną niż jaśniejsze barwy, a nałożenie grubej powłoki sprawi, że będziesz musiała czekać na to wieki! Ponadto, przy takim manicure odpryski są bardziej widoczne, dlatego warto na koniec nałożyć na paznokcie warstwę bezbarwnego lakieru i powtarzać tę czynność każdego dnia, by im zapobiec. By przykryć już powstałe odpryski, nie rozprowadzaj nowej części emalii, bo powstaną grudki. Zamiast tego, zaaplikuj odrobinę wcześniej użytego lakieru na środek odprysku i poczekaj aż się „ułoży”, w razie potrzeby delikatnie rozetrzyj ją pędzelkiem. Na koniec przykryj całość bezbarwnym lakierem.

Ciemne lakiery do paznokci – jak je zmywać?

Przed zmywaniem ciemnego manicure nałóż na skórki i paznokcie odrobinę olejku, np. oliwkowego, co zapobiegnie brudzeniu palców przy usuwaniu lakieru. Aby zapobiec przyklejaniu się rozwarstwionego płatka kosmetycznego do paznokcia, zamień go na chusteczki do usuwania makijażu. Ich tekstura łatwiej zbierze emalię i nie wchłonie nadmiaru zmywacza. Lakier wciąż pozostaje na skórkach palców? Użyj czystej szczoteczki z tuszu do rzęs i zamocz ją w zmywaczu do paznokci, by delikatnie zeskrobać niechciane zabrudzenia. Jeśli nie posiadasz takiego produktu, możesz użyć też szczoteczki do zębów, jednak ona nie będzie tak dokładna w działaniu.