Cera dojrzała: sposób na wypryski

pielęgnacja cery nawilżanie oczyszczanie myscie regeneracja ochrona cery

Jesteś dojrzałą kobietą – może nawet zmagasz się już z pierwszymi zmarszczkami – a nagle na twojej twarzy pojawiają się… wypryski! Naprawdę? Niedoskonałości powstające na dojrzałej cerze to coraz częstsze zjawisko, jednak istnieje kilka kroków, które mogą zapobiec jego powstawaniu.

Używaj odpowiedniego podkładu

By zapobiec krostkom, wypróbuj kremowy lub matujący fluid bez dodatku olejów, oba rodzaje tego kosmetyku zawierają krzemionkę, składnik podobny do pudru, który zbiera połysk. Jeśli jesteś podatna na pojawianie się wyprysków, możesz sprawdzić działanie podkładu z kwasem salicylowym zwalczającym ten problem. Nadmiar sebum i pryszcze gromadzą się i pojawiają zazwyczaj w strefie „T”, łatwiej będzie zaaplikować kosmetyk za pomocą pędzla do makijażu, który łatwo rozprowadzi produkt do trudniej dostępnych miejsc.

Wypryski – nie zasypiaj w pełnym makijażu!

Mamy nadzieję, że dobrze wiesz, jak wiele problemów może przysporzyć zasypianie z makijażem na buzi. Inaczej twoje pory będą zatkane a wszelkie zanieczyszczenia dostaną się do skóry. Upewnij się, że przed snem dokładnie zmyjesz warstwę kosmetyków. Możesz to zrobić za pomocą kosmetyku z dodatkiem kwasu salicylowego, unikaj raczej produktów o żelowej konsystencji czy gruboziarnistych peelingów, które co prawda pozbawiają skórę nadmiaru olejów, ale ta w odpowiedzi może odwdzięczyć się ich nadprodukcją, co doprowadzi do powstawania krostek. Niech zmęczenie nie będzie więcej wymówką – lepiej poświęcić kilka minut na dokładny demakijaż, niż później walczyć z niechcianymi wypryskami, prawda?

Podwójna moc działania

Jeśli kwas salicylowy nie sprawdza się w twoim przypadku, wypróbuj kosmetyk, który łączy w sobie retinoid (który zmniejsza zaczerwienienia) i nadtlenek benzoilu (zabija bakterie powodujące wypryski). Związki te skutecznie zwalczają problem krostek, jednak przed ich zastosowaniem warto skonsultować tę kwestię z lekarzem dermatologiem lub zgłębić wiedzę na temat ich działania.

Wypryski to zmora wszystkich kobiet – tych w okresie dojrzewania i tych już dojrzałych. Jeśli jednak niechciane krosty pojawiają się sporadycznie, warto zastanowić się nad przyczyną problemu i zastosować nasze porady. Powodzenia! :)