Brwi. Czy powinnaś dbać o nie jak o włosy?

jak podkreślać brwi pielęgnacja brwi

Pielęgnacja brwi przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. Na co dzień używamy więcej produktów do pielęgnacji brwi niż kiedykolwiek wcześniej – po to, by były doskonale wyprofilowane, pełne i ciemne. Ale czy używanie tych wszystkich produktów powinno pociągać oczyszczanie brwi w taki sposób, jak włosów? W końcu gromadzą się one na włoskach i warto regularnie zmywać ich nadmiar. Czy zwykłe mycie twarzy wystarczy?

Brwi: stylizacja to konieczność, ale co z oczyszczaniem?

Włoski, z których składają się brwi są o wiele delikatniejsze i bardziej miękkie niż włosy na głowie. To znaczy, że są tak samo, albo nawet bardziej podatne na wpływ czynników zewnętrznych, przetłuszczanie czy łupież. W związku z tym powinny być także dokładnie oczyszczane – wystarczy, że nie zapomnisz o nich przy standardowym oczyszczaniu twarzy. Pamiętaj jednak, by używać do tego delikatnych produktów! Zbyt silnie działające składniki mogą pozbawić delikatną skórę w tych okolicach naturalnego nawilżenia i sprawić, że włoski zaczną wypadać. Jeśli zauważysz w tym obszarze początki łupieżu lub łuszczącą się skórę, ogranicz używanie lub zmień produkty, które aplikujesz by dyscyplinować brwi.

Odżywianie dla pięknych łuków

Opinie w sprawie odżywiania brwi są podzielone, najważniejsze jednak by być ostrożną. Z jednej strony mówi się, że lepiej zostawić brwi same sobie i nie obciążać ich nadmiarem kosmetyków. Ryzyko jest oparte na prostym mechanizmie – część produktów odżywiających brwi może być skomponowana z ciężkich i zapychających mieszki włosowe składników. Naturalną konsekwencją w tym przypadku będzie wypadanie włosków i przerzedzanie. Kiedy mieszki włosowe „oddychają”, włoski są w lepszej kondycji. Z drugiej strony, jeśli Twoje brwi są z natury cienkie i rzadkie, warto rozważyć odżywkę z zawartością peptydów, aminokwasów lub kwasu hialuronowego, by je wzmocnić, zregenerować i sprowokować do wzrostu. W przypadku łupieżu naturalnym preparatem pielęgnacyjnym jest też olejek z drzewka herbacianego.