Bronzer, czy używać go jesienią i zimą?

bronzer jak używać bronzera konturowanie twarzy

Po lecie nie pozostał już nawet ślad, za oknem na dobre rządzi jesień, a my, tęskniąc za latem, chciałybyśmy obudzić w sobie słoneczny blask… Bronzer używany jesienią i zimą? Czemu nie! Podążając za bardzo prostą zasadą – mniej znaczy więcej, możemy dodać cerze blasku i poprawić sobie humor w chłodne dni. O czym powinnaś pamiętać sięgając po bronzer o tej porze roku?

Bronzer – tak, przesada – nie!

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy twoja twarz, szyja i dekolt mają identyczny kolor. Żadna z tych części ciała nie powinna odcinać się kolorystycznie od pozostałych, wygląda to nieestetycznie i groteskowo, a efekt ma być przecież ciepły i olśniewający. Jeśli masz ochotę zaaplikować bronzer, powinnaś sięgnąć po kosmetyk o nieco innym odcieniu niż te, które są dozwolone latem. Chłodne miesiące zdecydowanie „nie dogadują się” z podtonami pomarańczowymi i ciemnobrązowymi. Do wyboru masz naprawdę wiele odcieni – sięgaj po te, które są co najwyżej 2 tony ciemniejsze niż naturalny odcień twojej skóry. Wystrzegaj się też kosmetyków z grubymi i widocznymi drobinkami, lepsze będzie delikatne rozświetlenie w ciepłym odcieniu. Pamiętaj, że w lecie możesz pozwolić sobie na więcej zwłaszcza dlatego, że do makijażu używasz delikatniejszych kolorów. W połączeniu z jesiennymi, nasyconymi barwami, ciemny odcień bronzera nie zgrałby się i powodowałby wrażenie zmęczonej twarzy.

Aplikacja i kolory

Najważniejsze, to nie przesadzić z natężeniem koloru i ilością. Staraj się, aby twój makijaż był ozdobiony i wykończony delikatnym odcieniem kosmetyku brązującego, a unikniesz plam i przesadnego kontrastu. Choć bronzer to idealne kosmetyczne narzędzie do konturowania, a nawet wyszczuplenia twarzy, to właśnie ten fakt powoduje, że często nieświadomie przesadzamy. Najbezpieczniejszym sposobem aplikacji kosmetyku jest więc rozpoczęcie jej od środka czoła (muśnij je delikatnie pędzlem), poprzez skroń, policzki i – na końcu – linię szczęki. Używaj miękkich, sprawdzonych pędzli, które zapewnią delikatny efekt (bronzer wygodnie aplikować pędzlem typu kabuki), uzyskasz subtelne rozświetlenie i twarz przestanie być blada.

bronzer

1. ELF Cosmetics UK – bronzer w czterech jasnych odcieniach

2. Sephora Sun Disc -bronzer w kamieniu

3. Catrice Sun – matowy puder brązujący