Brokuły w kosmetyce – naturalna pielęgnacja

brokuły w kosmetyce naturalna pielęgnacja ciało włosy uroda nawilżanie antyoksydanty witaminy

Czy wiecie, że brokuły w kosmetyce to prawdziwe odkrycie w pielęgnacji skóry i włosów? To warzywo, tak bardzo nielubiane przez większość dzieci i dorosłych, posiada wiele dobroczynnych właściwości – nie tylko zdrowotnych – ale także tych urodowych. Dziś przyglądamy się wykorzystaniu brokułów w przemyśle kosmetycznym i korzyściom, jakie przynoszą dla naszej urody. Sprawdźcie, jak działają takie preparaty :)

Brokuł – zielony przyjaciel zdrowia

Lubicie brokuły? Jeśli odpowiedziałyście przecząco, czas to zmienić! Warzywo to posiada bowiem zdrowotne właściwości, które mogą zapobiec między innymi groźnym chorobom serca czy nowotworom. Poza tym zawiera wiele witamin, jak te z grupy C, A, B i minerałów, jak żelazo, wapń, fosfor czy miedź. Działanie brokułów polega także na zwalczaniu wolnych rodników, co opóźnia proces starzenia, a także na potwierdzonym naukowo eliminowaniu anemii, zwłaszcza u dzieci i kobiet w ciąży.

Brokuły w kosmetyce – urodowe korzyści

Brokuły to antyoksydanty – chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wolnych rodników, niektóre badania pokazują nawet, że działają jak łagodny krem przeciwsłoneczny! Brokuły w kosmetyce to głównie ekstrakt z tego warzywa i olej z jego nasion, które posiadają szereg korzyści dla naszej skóry i włosów. Jako, że są składnikiem wielu kosmetyków, ale ich obecność w składzie nie jest podkreślana, może się zdarzyć, że gdzieś wśród swoich produktów do pielęgnacji urody posiadasz ten z zawartością tego warzywa. Olej z nasion brokułu tłoczony na zimno to źródło NNKT, które obniżają poziom złego cholesterolu i są niezwykle ważnym elementem codziennej diety. Dodatkowo olej ten zawiera witaminy A, C i K a także minerały takie jak potas, wapń i żelazo. Będąc składnikiem produktów do włosów, brokuły nadają kosmykom blasku bez ich obciążenia, a jako dodatek do kosmetyków do pielęgnacji skóry sprawiają, że ta jest odświeżona, odmłodzona i bardziej jędrna. Brokuły to doskonałe źródło witaminy A, czyli retinolu, który jest kluczowym składnikiem wielu przeciwstarzeniowych produktów, ponieważ wspomaga produkcję nowych komórek skóry. Moc korzyści, prawda? :)