Blizny i przebarwienia. Pozbądź się ich teraz!

blizny_i_przebarwienia

O ile wszelkiego typu niedoskonałości, takie jak przebarwienia i blizny potrądzikowe, łatwo jest w zimie przykryć grubszą warstwą makijażu, o tyle problem powraca ze zdwojoną siłą wraz z wiosenną poprawą pogody. Kiedy zmieniamy kosmetyki do makijażu na lżejsze, wszelkie problemy skórne stają się bardziej widoczne i przypominają o sobie na nowo. Zamiast załamywać ręce nad stanem swojej cery, pomyśl, że wczesna wiosna to idealny czas, by powalczyć z uporczywymi zmianami, a w lecie cieszyć się gładką i promienną cerą!

Blizny i przebarwienia: wybierz właściwą strategię

Pamiętaj, że blizna bliźnie nie równa i że nie każde przebarwienie jest blizną! Żeby blizny i przebarwienia pożegnać raz na zawsze, trzeba przede wszystkim właściwie rozpoznać charakter zmian. Przyjrzyj się im z bliska: jeśli są głębokie i skóra w tym miejscu jest pogrubiała, warto rozważyć wizytę u dermatologa lub wykwalifkowanej kosmetyczki, którzy profesjonalnie pomogą ci walczyć z problemem i oszczędzą czasu i nerwów. Jeśli niedoskonałości są płytkie, możesz spróbować poradzić sobie z nimi sama, w domowym zaciszu. Pamiętaj, by w okresie, w którym słońce staje się coraz intensywniejsze wybierać preparaty przeznaczone do użytku w nocy (unikniesz uczuleń, podrażnień i dodatkowych zmian pigmentacyjnych) i by w ciągu dnia zabezpieczać cerę kremami z silnym filtrem UV.

Przebarwienia: co na blizny?

Aby walka z niedoskonałościami była skuteczna, powinnaś wypróbować preparaty z zawartością kwasów – owocowych, glikolowego lub hialuronowego. Zmiany zanikowe (z delikatnym ubytkiem naskórka) wyleczą również kosmetyki zawierające silikony (popularne silikonowe żele na blizny, w których przypadku kluczowa jest regularność aplikacji). Sięgnij po toniki z zawartością kwasy cytrynowego, a w warunkach domowych wspomagaj się również masażem (pomaga wygładzić głębsze zmiany) i octem winnym (rozcieńczonym z wodą mineralną, by nie był zbyt drażniący). Raz w tygodniu sięgnij również po maseczki wyrównujące koloryt – je także warto stosować wieczorem, by skóra miała czas na regenerację w czasie twojego snu.

Zacznij już teraz – to idealny moment! Blizny i przebarwienia pożegnasz na zawsze, a lato przywitasz promienna, bez konieczności nakładania ciężkiego makijażu! :)