Biurowe smokey eye by Jenny

biurowe smokey eye makijaż makeup usta oczy szminka do ust uroda makijaż do pracy

Mishmoshmakeup by Jenny

Makijażu w stylu smokey eye nie wykonywałam prawie od roku. Z jakiegoś powodu nie czuję się komfortowo tworząc taki make-up, więc rzadko próbowałam… jednak niedawno zaczęłam uczęszczać do szkoły wizażu i to właśnie tam podjęłam się próby. Tym razem poczułam się pewniej i stwierdziłam, że kolejny raz zaryzykuję. Kiedyś stworzyłam podobny post, jednak dostrzegłam, że do wykonania makijażu użyłam paletki cieni z letnimi kolorami, dlatego dzisiaj prezentuję nową, bardziej aktualną kolorystycznie wersję.

Nie jest to mocne smokey eye, to bardziej szybkie, biurowe smokey eye. Cóż, moim zdaniem nadaje się do pracy, ale to wasze zdanie liczy się najbardziej (make-up zestawiłam z czerwoną szminką, bo mogę, i już.)

biurowe smokey eye

Jestem strasznie blada a jest październik… nie mogę się doczekać jaki kolor będzie miała moja twarz w grudniu. Przepraszam, jeśli moja biała wręcz skóra ci przeszkadza (zdarza się i tak.)

Biurowe smokey eye stworzyłam używając 4 barw cieni do powiek – 2 matowych i 2 ze świecącymi drobinkami (myślę, że takie połączenie nadaje całości ciekawej równowagi)

biurowe smokey eye

1. Cień w kolorze średniego brązu nałóż na załamanie powieki i lekko nad nią, następnie go rozetrzyj. Mocno rozcieraj. Potem rozetrzyj jeszcze bardziej.

2. Nałóż niewielką ilość cienia w kolorze kawy na załamanie powieki i zewnętrzne kąciki oczu by przyciemnić makijaż, a następnie rozetrzyj ten cień. Kolor ten nałożyłam też pędzelkiem na dolną i górną linię rzęs.

3. Na powiekę wklep cień z drobinkami w kolorze lekkiego brązu, a potem rozetrzyj go z pozostałymi barwami.

4. By rozjaśnić łuk brwiowy i wewnętrzne kąciki oczu, użyj cienia z drobinkami w kolorze szampana.

Biurowe smokey eye gotowe! Z łatwością możesz zamienić ten makijaż na wersję wieczorową, jeśli przyciemnisz załamanie powieki cieniem w kolorze kawy, a na powiekę nałożysz ciemno-różowy cień z drobinkami. Hmmm.. brzmi jak dobry pomysł, może niedługo go sprawdzę na sobie?

Lubicie nosić smokey eye?

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com