Naturalne nawilżenie: co daje skórze aloes?

aloes w kosmetykach nawilżanie regeneracja sucha cera

Często zapomniany kurzy się na parapecie w glinianej doniczce, o czym mowa? Aloes, kosmetyczna skarbnica na ratunek zdrowiu i urodzie, jest w zasięgu ręki i w wielu kosmetykach! Ale na co właściwie jest w stanie pomóc wyciąg z aloesu? Za chwilę wszysko będzie jasne :)

Aloes dla zdrowia i urody

Czasami nazywany „rośliną nieśmiertelności” aloes, przedstawiciel rodziny kaktusowatych, to nawilżające, regenerujące i antyseptyczne zjawisko. W kosmetykach znajdziemy ekstrakty z aloesowego żelu (substancja zawarta wewnątrz liścia, gorzka, wypływa od razu po przełamaniu).

1. Łagodzi oparzenia i poparzenia słoneczne: dzięki właściwościom aloesu gojącym w nabłonkowej warstwie skóry, warto sięgać po kosmetyki z jego wyciągiem, kiedy zdarzy nam się oparzyć lub „przesadzić” z opalaniem. Działa jak dodatkowa warstwa ochronna, pomoaga jej odzyskać naturalne nawilżenie, odżywia i ma działanie antyoksydacyjne, przez co przyspiesza regenerację skóry.

2. Bezkonkurencyjne nawilżenie: aloes ma znaczącą przewagę nad innymi „nawilżaczami”, która przemówi do wszystkich, którzy nie znoszą tłustawego uczucia po użyciu kremu – nawilża bez pozostawiania dodatkowego filmu. Kremy z jego zawartością są wyraźnie lekkie. Może to być szczególnie przydatne dla tych z was, które na co dzień używają minralnych kosmetyków do makijażu – dzięki lekkiej konsystencji kremy z zawartością aloesu nie wpływają na aplikację kosmetyku, jednocześnie bardzo skutecznie chroniąc przed przesuszeniami.

3. Aloes na trądzik: dzięki zawartości fitohormonu, auksyny, roślina posiada niezawodne właściwości przeciwzapalne. Gibereliny natomiast powodują, że nie pojawia się kłopot z bliznami a zmiany goją się szybciej.

4. Elastyczność – przeciw zmarszczkom i rozstępom: dzięki przeciwutleniaczom i witaminom C oraz E, skóra na dłużej pozostaje elastyczna i nie poddaje się wiekowi. Dodatkowo preparaty na bazie aloesu często polecane są w profilaktyce i leczeniu istniejących rozstępów właśnie z uwagi na działanie gojące i regenerujące.

5. Aloes na zdrowie: suplementy zawierające wyciąg z aloesu doskonale wspierają nasze zdrowie ze względu na zawartość enzymów, aminokwasów, cukrów, witamin i minerałów. Roślina ta jest też powszechnym składnikiem past i preparatów przeciwko parodontozie – redukuje krwawienie, stan zapalny i opuchliznę dziąseł, jednocześnie działa przeciwgrzybiczo. Reguluje również trawienie, poprawiając perystaltykę jelit i przywracając balans metabolizmowi.

6. Co jeszcze? Oprócz wymienionych, znajdziemy również aloesowe kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy (przeciwłupieżowe i łagodzące), o działaniu pomagającym łagodzić egzemę oraz suplementy doustne o działaniu przeciwcukrzycowym.

Czas na aloesową rewolucję?