6 powodów, dla których brwi nie wyglądają dobrze

kosmetyki z jabłkiem aromaterapia nawiżanie witaminy regeneracja włosy

Brwi stanowią naturalną oprawę dla Twojej urody – nadają twarzy proporcje i podkreślają to, co w niej najpiękniejsze. Czego nie robić, by być pewną, że wyglądają pięknie?

6 powodów, dla których Twoje brwi nie wyglądają dobrze

1. Nadajesz im kwadratowy kształt

Podkreślanie wewnętrznej krawędzi łuku brwiowego na kwadratowo sprawia, że wyglądają jak namalowane. Zamiast dokładnie domalowywać kontury podkreślaj je delikatnie – krótkimi ruchami, bez dorysowywania delikatnie nakreśl kształt dodatkowych włosków – w żadnym wypadku nie obrysowuj łuku!

2. Zbyt długa końcówka brwi

Wydłużanie końcówki brwi za pomocą kredki może sprawić, że kąciki oczu będą wyglądać na opadające. Twoje łuki naturalnie kończą się w miejscu, w którym powinny – nie ma konieczności wydłużania ich, o ile nie przesadziłaś z depilacją. Aby sprawdzić, w którym miejscu łuk powinien się kończyć przyłóż kredkę do brwi do kącika nosa i poprowadź ją w miejscu, gdzie kończy się zewnętrzny kącik oka – naturalny koniec łuku znajduje się w miejscu, w którym kredka dotyka łuku brwiowego.

3. Ostro wygięty łuk

Zbyt ostro zarysowane załamanie łuku sprawia, że wyglądamy na zdenerwowane lub zdziwione, nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy ;) Podążaj za naturalnym kształtem brwi – nie ma sensu wyostrzać niepotrzebnie rysów twarzy – to dodaje lat!

4. Nie poświęcasz im wystarczającej uwagi

Odradzamy przesadne ingerencje w kształt brwi, ale nie powinnaś również zostawiać ich samym sobie. Włoski powyginane w sobie tylko znanych kierunkach i te rosnące pod łukiem brwiowym przytłaczają buzię. Uwaga: wyrywaj tylko te, które zaburzają naturalny kształt brwi!

5. Używasz zbyt dużo rozświetlacza

Jasne, że rozświetlacz pomaga „otworzyć” oko i unieść optycznie brew, by dodać twarzy lekkości. Ale jeśli kosmetyku jest zbyt dużo brwi nienaturalnie przyciągają uwagę. Najlepiej używać produktu, który jest tylko o ton jaśniejszy od odcienia Twojej skóry i nakładać go jedynie pod łukiem brwiowym.

6. Zły kolor kosmetyku

Wybór nieodpowiedniego koloru do definiowania brwi to częste przewinienie – najczęściej sięgamy po te zbyt ciemne. Jeśli masz kłopot z dobraniem odcienia, wypróbuj używanie dwóch jednocześnie!