5 produktów kosmetycznych, o których myślisz, że nie są potrzebne

5 produktów kosmetycznych, o których myślisz, że są niepotrzebne kosmetyki uroda pielęgnacja

Są takie produkty kosmetyczne, które – mimo, że są obecne na drogeryjnych półkach, reklamowane i używane przez cześć kobiet – wydają nam się zwyczajnie niepotrzebne. W przypadku części z nich, takie myślenie okazuje się błędne, bo kiedy już wpadają nam w ręce, okazuje się, że pielęgnacja z nimi jest łatwiejsza. Jakie to produkty?

1. Serum przeciwstarzeniowe do twarzy

Kobiety powyżej 25 roku życia powinny rozejrzeć się za dostosowanym do potrzeb ich skóry serum przeciwstarzeniowym, najlepiej o działaniu nawilżającym. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, by zapobiegać – skóra z wiekiem traci nawilżenie, a przez to zmienia teksturę, traci elastyczność i jej koloryt staje się nierówny. Używanie skoncentrowanych kosmetyków odpowiadających na te problemy – a więc poprawiających strukturę, wygląd i napięcie. Kiedy sięgniesz po taki kosmetyk, będziesz mogła dłużej cieszyć się promienną cerą wolną od oznak starzenia.

2. Krem do rąk z filtrem UV

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z oczywiste j rzeczy – to dłonie są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. To one są wizytówką najszybciej zdradzającą wiek. Warto więc spowolnić proces starzenia skóry regularnie aplikując silnie nawilżający krem z wysokim filtrem UV. Skóra dłoni stanie się dzięki temu elastyczna, wzmocnisz włókna kolagenowe, a na dłoniach nie pojawią się starcze zmiany pigmentacyjne.

3. Odbudowujące preparaty do paznokci

Większość z nas dba o paznokcie przede wszystkim podkreślając ich wygląd, a pielęgnacja kończy się po prostu nałożeniem kolorowej emalii. Niestety – zmywacze do paznokci, lakiery, preparaty utrwalające mogą na dłuższą metę osłabiać kondycję samych płytek. Warto raz na jakiś czas zrezygnować z koloru na rzecz wielofunkcyjnej odżywki, by paznokcie odetchnęły pomiędzy kolorowymi stylizacjami.

4. Aplikator do makijażu wielokrotnego użytku

Większość kobiet to zwolenniczki nakładania podkładu palcami. Warto jednak wypróbować silikonową gąbkę, która w wielu przypadkach okazuje się wygodniejsza – dzięki niej zużywasz mniej produktu, a make up możesz lepiej stopić ze skórą, by wyglądał bardziej naturalnie i nie „straszył” widocznymi smugami, które czasami ciężko dostrzec w łazienkowym świetle.

5. Jedwabna poszewka na poduszkę

Często wspominają o niej blogerki urodowe – jeśli narzekasz na rozdwojone końcówki mimo modelowej pielęgnacji, może okazać się, że twoje włosy są po prostu wyjątkowo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nieoczywistym, ale skutecznym rozwiązaniem jest zamiana bawełnianej poszewki na tę jedwabną, która dzięki „śliskiej” fakturze zapobiega naruszaniu struktury włosa. Co ciekawe, dzięki temu, że gładko układa się na poduszce może także zapobiegać zmarszczkom tworzącym się podczas snu.