4 sposoby na kręcone włosy. Dbaj o nie najlepiej!

kręcone włosy loki skręt uroda fryzura pielęgnacja włosów nawilżanie

Kręcone włosy spędzają wielu kobietom sen z powiek. Wiele z nas marzy o lśniących sprężynkach, ale kręconowłose narzekają na fryzurę. Puszące się, przesuszone, trudne do opanowania…. Brzmi znajomo? Istnieją jednak niewymagające sposoby, aby problemową czuprynę „oswoić” i przekuć jej wady w zalety :)

Po pierwsze: oswajaj!

Zamiast walczyć ze swoimi włosami postaraj się je przede wszystkim polubić. Niemożliwe? Większość kobiet o kręconych włosach twierdzi, że to, że są nieprzewidywalne i niepokorne to wystarczający powód by wstąpić na wojenną ścieżkę z własną fryzurą. Polub je za to, jak wiele dają możliwości – objętość i skręt to doskonała baza do fryzjerskich eksperymentów.

Po drugie: pielęgnacja!

O loki trzeba odpowiednio dbać. Ale bez obaw – nie jest to ani trudne ani czasochłonne. Po pierwsze – odłóż grzebień na bok i poczuj się zwolniona z czesania aż do następnego mycia. Częstym błędem w pielęgnacji kręconych włosów jest niepotrzebne przeczesywani ich na sucho, które skutkuje tylko napuszeniem czupryny. Od dziś przeczesuj włosy wyłącznie na mokro, za pomocą grzebienia o bardzo szeroko rozstawionych zębach. Dodatkowo, robiąc to po aplikacji odżywki zabezpieczysz je przed urazami mechanicznymi, a one odwdzięczą się blaskiem.

Zamień ręcznik z frotte na bawełnianą ściereczkę. Ręcznik do odsączania (nie wycierania i szarpania!) wody ze świeżo umytych pukli możesz z powodzeniem zrobić ze starej, bawełnianej koszulki. Pamiętaj, żeby nie pocierać czupryny – odsącz wodę, a do całkowitego wyschnięcia nie dotykaj włosów. Jeśli się spieszysz, wysusz czuprynę suszarką z dyfuzorem zachowując niską tempreraturę i bezpieczną odległość.

Po trzecie: nawilżenie!

Kręcone włosy są szczególnie skłonne do przesuszeń, a przez to właśnie – do puszenia. Do dyscyplinowania loków używaj więc kosmetyków, które mocno je nawilżą, przy okazji delikatnie je obciążą (przez co sprężynki przestaną się buntować) a do tego dodadzą im zdrowego blasku. Możesz wypróbować odżywki i maski pielęgnacyjne na bazie olejów – przy kręconych włosach sprawdzają się doskonale. Wybieraj produkty przeznaczone do loków, odpowiadają najlepiej potrzebom twojej czupryny.

Po czwarte: złote zasady!

Mniej znaczy więcej – nie przesadzaj z ilością szamponu, nakładaj go tylko na skalp, ochronisz loki przed niepotrzebnym działaniem detergentów, spływająca piana wystarczy. Możesz spróbować używać odżywek bez silikonów do mycia włosów. Związuj sprężynki na noc w luźny, wysoki kok, żeby je chronić przed plątaniem. Po wstaniu i rozpuszczeniu włosów zobaczysz elastyczne i byłyszczące loki – niespodzianek nie będzie!