4 produkty niezbędne do wykonania perfekcyjnego manicure

produkty niezbędne do wykonania perfekcyjnego manicure paznokcie manicure porady uroda pielęgnacja lakier do paznokci

Z wiekiem nasze paznokcie rosną wolniej, stają się też bardziej podatne na rozdwajanie, przez co manicure wygląda niedbale. Na szczęście nie musisz wydawać fortuny na zabiegi pielęgnacyjne, wystarczy, że zastosujesz nasze porady. Przedstawiamy 4 produkty niezbędne do wykonania perfekcyjnego manicure!

Odpowiedni zmywacz do paznokci

Przed rozpoczęciem manicure przemyj paznokcie zmywaczem. Żeby warstwa lakieru dobrze przywierała, płytka musi być oczyszczona. Nie używaj tego produktu zbyt często – większość dostępnych zmywaczy zawiera aceton – rozpuszczalnik, który usuwa zarówno „klej”, który spaja komórki paznokcia jak i naturalne olejki, które sprawiają, że paznokcie są miękkie. Możesz też wybrać zmywacze bezacetonowe, jednak pamiętaj, że te produkty są mniej skuteczne, trzeba więc będzie mocniej przetrzeć płytkę.

Produkty niezbędne do wykonania perfekcyjnego manicure – Baza pod lakier

Baza pod lakier przedłuży trwałość manicure. Nałóż cienką warstwę kosmetyku, pamiętaj, że im więcej go użyjesz tym proces schnięcia będzie dłuższy i lakier może się rozmazywać. Wybieraj bazy bez formaldehydu, który może osłabiać paznokcie. Dzięki nałożeniu bazy unikniesz też plam, jakie niektóre lakiery mogą zostawiać na paznokciach.

Najlepszy lakier do paznokci

Wybieraj lakiery bez dodatku ftalanów (soli i estrów kwasu ftalowego), które mogą uszkadzać płytkę paznokcia. Po wyschnięciu bazy, pewnym ruchem rozprowadź jedną lub dwie cienkie warstwy kolorowego lakieru. Jeśli musisz nałożyć kolejne warstwy kosmetyku, upewnij się, że poprzednia dobrze wyschła, by zapobiec powstawaniu pęcherzyków i nierówności.

Idealne wykończenie

Kiedy już warstwy kolorowego lakieru wyschną, na górę nałóż bezbarwną emalię, która zatrzyma połysk. Unikaj wielofunkcyjnych produktów mających działać jak baza, lakier i „top coat” w jednym. Cały sekret idealnego manicure polega na stopniowym nakładaniu warstw poszczególnych produktów i odpowiednim czasie ich schnięcia. Zakończenie malowania paznokci z użyciem bezbarwnej emalii przedłuży trwałość zabiegu i zapobiegnie powstawaniu niechcianych zadrapań.