4 produkty do włosów, których nie powinnaś stosować po 40tce

produkty do włosów pielęgnacja regeneracja kosmetyki włosy kosmyki uroda farba do włosów

Jeśli przekroczyłaś magiczny wiek 40 lat, na pewno nie dziwi cię, że wiele rzeczy w twoim ciele, skórze i włosach zaczyna się zmieniać (witajcie siwe kosmyki!). Jako, że gospodarka hormonalna ulega zmianie, ważne jest, by dostosować dotychczasowe urodowe zabiegi – szczególnie te związane z twoją fryzurą – do posiadanego wieku. Dlatego dziś przedstawiamy 4 produkty do włosów, których nie powinnaś stosować po 40tce!

Lista zakazanych produktów – tego nie używaj!

1. Farby do włosów zawierające amoniak. Wielu fryzjerów zaleca stosowanie trwałych farb do włosów, które gwarantują całkowite pokrycie siwych kosmyków. Jeśli produkty te zawierają w swoim składzie amoniak, dodatek ten uszkodzi mieszki włosa, co spowoduje wysychanie i niszczenie kosmyków. Bardziej naturalne formuły może nie pokryją całkowicie siwych włosów, ale zmieszają się z kolorem, a siwe kosmyki będą wyglądać jak naturalne pasemka.

2. Mocne lakiery do włosów. Nic tak nie świadczy o dojrzałym wieku jak „usztywniona” fryzura. Nie pozwól, by twoje włosy były pozbawione swobody. Układaj włosy delikatnie i pozwól fryzurze na odrobinę nieładu.

3. Żel do włosów. Włosy z wiekiem tracą gęstość i objętość, więc produkty o ciężkiej konsystencji je obciążają. Zamiast żelu użyj musu, który lepiej wystylizuje twoją fryzurę.

4. Szampon oczyszczający. Taki produkt pozbawia włosy nie tylko nagromadzonych zanieczyszczeń, ale także naturalnych olejów, które nadają kosmykom blasku. Wybieraj szampony zawierające naturalne olejki, które uzupełnią i wzbogacą strukturę włosa.

Produkty do włosów, których nie powinnaś stosować po 40tce

Z wiekiem każdy mieszek włosa zmniejsza się, co skutkuje prostymi i cienkimi włosami, zwłaszcza u nasady. Wraz ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w twoim organizmie, włosy stają się też bardziej suche i łamliwe. Nie poddawaj się jednak, bo wprowadzając kilka zmian do pielęgnacyjnej rutyny, wciąż możesz cieszyć się zdrowymi, lśniącymi kosmykami :)