4 pielęgnacyjne rady, dzięki którym odczujesz różnicę

pielęgnacyjne rady uroda pielęgnacja witaminy cera twarz

Są takie urodowe trendy, które utrzymują mocną pozycję już od kilku lat. Dziś prezentujemy 5 kosmetycznych porad z udziałem popularnych produktów, dzięki którym możesz zadbać o siebie w pełni i naprawdę poczuć różnicę. Co robić, by odpowiednio zadbać o urodę?

4 pielęgnacyjne rady, które działają

Znajdź olej odpowiedni dla swojej skóry.

O olejowaniu cery powiedziano i napisano już naprawdę wiele. Choć wielu z nas wciąż wydaje się, że nakładanie oleju na skórę jest kontrintuicyjne i może prowadzić do przetłuszczania, prawda wygląda odrobinę inaczej. Używanie właściwego oleju może zbalansować wydzielanie sebum i wcale nie powoduje wysypu niespodzianek i dodatkowego przetłuszczania. Olejki pomagają spowolnić widoczność oznak starzenia i sprawić, że skóra będzie wyglądać na gładszą i delikatną. Najlepiej sięgać po oleje tłoczone na zimno (na przykład olej Tamanu), które mają wysoką zawartość kwasów tłuszczowych – dzięki temu przyspieszysz regenerację komórek skóry, a ewentualne zmiany będą się szybciej goić.

Witaminy od zewnątrz i od wewnątrz

Skóra może mieć trudności z właściwym absorbowaniem składników odżywczych z diety, ponieważ, aby się wchłonąć, muszą one pokonać naprawdę długą drogę. Jasne jest, że warto dbać o jakość odżywiania, ale by właściwie dostarczać skórze składników odżywczych warto też aplikować je na zewnątrz. Na przykład witaminę A, która wygładza zmarszczki i wspomaga regenerację – dodatkową ochroną będzie też włączenie jej w dietę (bataty, marchewka, zielona herbata, dynia i brokuł). Warto zwrócić uwagę na kosmetyki z zawartością witaminy C – która rozjaśnia cerę,  sprawia, że skóra jest bardziej napięta i elastyczna i chroni przed promieniowaniem słonecznym (w lecie warto dodatkowo uzupełnić dietę w melony i pomidory, a także granaty).

Podkręć pielęgnację

Właściwa pielęgnacja to nie tylko dobrze dobrane składniki, ale także dobrej jakości sprzęt. Jeśli wybierasz się do gabinetu kosmetycznego na zabieg z użyciem specjalistycznych urządzeń wybierz miejsce, w którym sprzęt jest nowoczesny – zwróć uwagę na zabiegi peelingujące z użyciem ultradźwięków, które dokładnie oczyszczają cerę nie uszkadzając przy tym naskórka.

Nie bój się kwasów na etykiecie!

Część z nas rezygnuje z używania kosmetyków z zawartością kwasów z obawy przed tym, że mogą okazać się zbyt inwazyjne i uszkadzać skórę. Właściwe złuszczanie to nie tylko konieczność, ale także stymulacja skóry. By robić to właściwie, wypróbuj produkty z kwasem glikolowym, który nie tylko peelinguje, ale także pomaga odnowić skórę.